Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA GELANA GESHA

Region: Yirgacheffe

Stacja obróbki: Gelana
Producent: Israel Degfa
Wysokość upraw: 1500-1750 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Gesha
Obróbka: sucha
Zbiór: 2021/2022
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: owoce leśne - brzoskwinie - miód gryczany - Earl Grey
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Odmiana Gesha elektryzowała kilka lat temu wszystkich kawoszy na całym świecie. Pochodzi ona właśnie z Etiopii, a wyjątkowo dobrze przyjęła się w Ameryce Środkowej i Południowej. Gelana Gesha to po prostu bardzo smaczne ziarno z Etiopii, w kubku ma tyle jakości co dobry natural z tego kraju.
Na farmie Gelana znajduje się 1,5 ha upraw z czego duża część odbywa się w warunkach szklarniowych. Na co dzień jest tam zatrudnionych 48 pracowników, w sezonie zbiorów liczba ta wzrasta nawet do 500 osób. W obrębie szklarni wszystkie procesy zachodzące w roślinach i ziarnie są kontrolowane przy użyciu komputerów oraz najnowszych technik. Farma częściowo jest traktowana przez Israela jako pole doświadczalne do interesujących projektów. Obecnie szczególny nacisk kładzie się na rekultywację odmiany Geisha. Podjęto również pracę nad odmianami pochodzącymi z Brazylii np. Topazio.
Jak Gelana Gesha prezentuje się w kubku? Z jednej strony słodko i klasycznie, gdyż kawy z Etiopii poddane obróbce suchej często są pełne nut borówek lub owoców leśnych. Z początku napar ma w sobie mnóstwo słodyczy miody gryczanego oraz czarnej herbaty. Wraz ze spadkiem temperatury do głosu zaczynają dochodzić borówki, jeżyny, aronia. Gdy kawa przestygnie czuć brzoskwinie lub nektarynki. Ciekawie prezentują się nuty kwiatowe, gdyż oprócz klasycznej (dla kaw z tego kraju) bergamotki możemy znaleźć niezwykle interesującą ziołowość w postaci rozmarynu lub tymianku. Gelana Gesha jest ziarnem niezwykle uniwersalnym, swoje owocowe oblicze pokaże w Aeropressie lub Chemexie, w Kalicie i Hario wychodzi słodsza. Gorąco polecamy!
MIELENIE
Polecamy trochę grubsze mielenie dla metod przelewowych
.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 144.00 zł
Kawa ziarnista 78.00 zł
Kawa ziarnista 45.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję