Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

JEMEN AL-FADHLI

Stan: Dhamar
Farmer: Mohammed Ahmed Al-Fadhli
Wysokość upraw: 2100 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Udaini
Obróbka: sucha
Zbiór: 2019/2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: truskawki - cynamon - cytrusy - delikatne nuty drzewne
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kawy z Jemenu są niezwykle rzadkie i bardzo drogie. Oprócz wymagających warunków upraw mamy do czynienia z regularną wojną na terytorium tego kraju. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się dostać ziarna z tego kraju. Będziemy je oferować degustacyjnie po 150g lub 500g.
Będziemy z Wami zupełnie szczerzy - napar może mieć wyczuwalne delikatne nuty drzewne.
Sprawa jest dla nas co najmniej dyskusyjna i długo myśleliśmy co z tym zrobić. Nie mamy żadnych wątpliwości co do przechowywania kawy oraz jego źródła - pakowanie próżniowe i surowiec od SHEBA COFFEE (importer specjalizujący się w kawach z Jemenu). Postanowiliśmy dać Wam możliwość spróbowania tego egzotycznego kierunku w niewielkich ilościach degustacyjnych - po 150g, zupełnie po kosztach produkcji.
Napar z Jemenu Al-Fadhli jest przyjemnie owocowy, kawa ma fajną kwasowość gdy trochę ostygnie. Z drugiej zaś czujemy w niej nuty przypraw, cynamonu i gdzieś przewijają nam się w tle nuty drzewne (szczególnie zapach po zmieleniu). Warto wypić ją po przestygnięciu, ale nie zupełnie na zimno.
Może tak się zdarzyć, że część z Was w ogóle nie wyczuje tego o czym piszemy. Być może część z Was będzie w stanie dzięki temu rozwinąć swoją sensorykę. Sam napar jest smaczny, a kierunek jest na tyle unikatowy, że zdecydowanie warto go pokazać. Uprzedzamy o co chodzi, kawę sprzedajemy po kosztach i w małej ilości - najlepiej samemu wyrobić sobie zdanie na ten temat.
WSKAZÓWKA - MIELENIE
Przy metodach przelewowych polecamy dla danego zaparzacza trochę grubszy przemiał, niż zwykle.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 105.00 zł
Kawa ziarnista 39.00 zł

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję