Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KENIA ENDEBESS

Hrabstwo: Trans Nzoia

Farma: Endebess
Obróbka: sucha
Wysokość upraw: 1750-1950 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Batian, Ruiru, SL-28, SL-34
Zbiór: listopad - grudzień 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: maliny - limonki - rodzynki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Udało nam się dostać nietypową kawę z Kenii, która została poddana suchej obróbce. Większość ziaren z tego kraju obrabia się na mokro, a takie jak te należą do niezwykle rzadkich!
Platnacja Endebess leży u podnóża Mount Elgon i otacza ją łańcuch wulkanów, niektóre z nich są jeszcze czynne. W okolicy znajduje się jeden z pięciu największych lasów w Kenii. Farmą obecnie zarządza Kaitet Tea Plantations. Starają się oni bezpośrednio wpłynąć na polepszenie warunków do życia ludzi pracujących przy zbiorach poprzez remonty kolejnych domów mieszkalnych; stypendia dla osób chcących kształcić się na studiach po to by później mogli wrócić i służyć zdobytą wiedzą; czy też różne programy socjalne. Ziarna poddano obróbce suchej i suszono je na słońcu od 21 do 28 dni, były obracane minimum 4 razy dziennie. Kenia Endebess została przez nas wypalona stosunkowo jasno, gdyż chcieliśmy podkreślić jej afrykański charakter. Napar jest pełen nuty malin oraz limonek, a całość wieńczy słodki finisz.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 135.00 zł
Kawa ziarnista 72.00 zł
Kawa ziarnista 41.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję