Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

NIKARAGUA LAS MERCEDES HONEY (FIL)

PROMOCJA

Region: Matagalpa

Farmerzy: Don Roger&Isabel
Producent: Gold Mountain Coffee Growers
Wysokość upraw: 1330 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Caturra, Bourbon, Pache, Javanica
Obróbka: honey
Zbiór: 2021
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: kandyzowana pomarańcza - brzoskwinie - wiśnie - miód
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Mamy pełną świadomość, że kawa w tej cenie powinna smakować wyjątkowo. Ilość nutek obrazuje złożoną owocowość, sam napar jest przy tym niezwykle soczysty i słodki. Jest to nasza ostatnia kawa z dostawy direct trade od Gold Mountain Coffee Growers, najlepsze zostawiliśmy na koniec...
Nikaragua Las Mercedes jest mikrolotem pochodzącym z farmy zarządzanej przez parę Isabel i Rogera. Kształcił się on w kierunku rolniczym i interesuje się wszelkimi nowinkami technicznymi związanymi z uprawą kawy. Ich farma jest wyposażona w specjalny system perforowanych rur PVC biegnących pod ziemią, pod gajem drzewnym. Woda zużyta po obróbce mytej jest filtrowana w ziemi i ponownie nadaje się do spożycia - zamiast zanieczyszczać lokalne rzeki. Farma Las Mercedes zaopatruje w wodę lokalne społeczności. Isabel i Roger stosują również specjalne techniki przycinania drzewek kawowca.
Nikaragua Las Mercedes Honey jest kawą o bardzo soczystej i złożonej owocowości, której obróbka honey zdecydowanie nadaje słodki charakter. Napar jest słodko-owocowy z delikatną goryczką, idealny na nadchodzący sezon wiosna-lato. Możecie znaleźć w nim dużą ilość kandyzowanych pomarańczy, brzoskwiń, mango, jabłek, na drugim planie mogą przebijać się również wiśnie. Jako, że mamy do czynienia z obróbką honey - całość ma słodki charakter i jest to zdecydowanie najbardziej owocowa kawa z Nikaragui jaką mieliśmy okazję próbować. Jest bardzo uniwersalna - dobrze sprawdza się w każdym zaparzaczu.
MIELENIE - WSKAZÓWKA
Mimo tego, że w metodach przelewowych kawa zaparza się zdecydowanie szybciej - polecamy zostawić dedykowany przemiał i szybszy czas ekstrakcji.
Pozwala to na zbalansowanie delikatnej goryczki i podbicie soczystej kwasowości.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 169.00 zł
Kawa ziarnista 98.00 zł
Kawa ziarnista 56.00 zł

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję