Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

PANAMA LERIDA ANAEROBIC

PROMOCJA

Prowincja: Chiriquí
Farma: Finca Lerida
Wysokość upraw: 1600-2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Catuai
Obróbka: anaerobic slow dry
Zbiór: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 88
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: owoce tropikalne - jeżyny - dzika róża - cytrusy - białe wino
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Panama Lerida Catuai anaerobicjest obecnie najdroższym surowcem, jaki mamy na magazynie. Czy warto? Według nas - zdecydowanie tak! Jeśli smakowała Wam Kolumbia Tres Dragones, to nietuzinkowa propozycja z Panamy będzie zdecydowanie dla Was!
Finca Lerida jest jedną z najbardziej znanych i cenionych farm w Panamie. Farma została założona w 1924 r. przez norweskiego inżyniera, który wcześniej pracował przy budowie śluz kanału panamskiego. W 1957 r. farmę przejęła rodzina Collins, która podniosła produkcje kawy do najwyższych standardów. W pierwszych aukcjach Best of Panama po 2000 roku Finca Lerida wyznaczała standardy tego, jak powinna smakować kawa z Panamy. Aktualnie farma prowadzona jest przez rodzinę Chiari, która nietylko dba o wysoką jakość, ale również dba o ochronę naturalnego środowiska. Obecnie jest również możliwość spania na farmie, funkcjonuje tam hotel/spa regularnie odwiedzany przez wielu turystów z całego świata.
Do obróbki użyto beztlenowej metody ASD (anaerobic slow dry). Była ona początkowo stosowana w awaryjnych sytuacjach, jednakże w ostatnim czasie bardzo zyskała na popularności ze względu na powstawanie unikalnych i wyjątkowych walorów smakowych. W przypadku standardowej fermentacji produkt przechowuje się w tankach przez 12-36 h, tutaj czas ten wydłużamy od kilku godzin do nawet 5-ciu dni. Ilość mikrobów, które są w stanie przetrwać i brać aktywny udział w procesie fermentacji jest limitowana przez brak dostępu tlenu - uważa się, żeistonie wpływa to na końcowy profil smakowy.
Panama Finca Lerida ASD jest kawą niezwykle złożoną. Ziarna z obróbki beztlenowej różnie smakują - bywają bardzo ciężkie lub niezwykle owocowe. Te są wyjątkowo kulturalne w odbiorze, interesujące i wyjątkowe. Smak naparu dynamicznie zmienia się wraz ze stygnięciem. Będą nam towarzyszyć zdecydowane nuty owoców tropikalnych, białego wina, a także m.in. owoców leśnych, cytrusów, dzikiej róży. Nie sposób wypisać wszystkich, gdyż dzieje się tutaj bardzo wiele. Całość jest dobrze zbalansowana i znika niezwykle szybko. Gorąco polecamy!
UWAGA: Drobniejsze mielenie dla metod przelewowych.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 113.00 zł
Kawa ziarnista 63.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję