Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

PAPUA NOWA GWINEA ORGANIC

Prowincja: Eastern Highlands
Wysokość upraw: 1500-1900 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Arusha, Jamaica Blue Mountain, Typica
Obróbka: mokra
Zbiór: 2021
Certyfikacja: Organic
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84,5
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: czekolada - przyprawy - czarna porzeczka - ananas
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kawy z Papuy Nowej Gwinei są bardzo charakterystyczne i zawsze powodują u nas spory entuzjazm. Po zmieleniu są niezwykle aromatyczne, nuty czekolady mają bardzo dużo głębi jednocześnie przy przyjemnej i słodkiej kwasowości. Papua Nowa Gwinea Grade B Organic nie jest inna - również bardzo nam smakuje!
Produkcja kawy w Papui Nowej Gwinei jest uznawana za coś stosunkowo nowego - pierwsze uprawy pojawiły się dopiero na przełomie lat 1926/1927. Produkcja opiera się na mikrofarmach na które często składa się ok 20 drzewek - dlatego też nie nazywa się ich farmami a raczej ogrodami kawowymi. Część farmerów nie ma dostępu do dróg, dlatego normalnym jest, że zebrane ziarna transportuje się do głównej stacji zajmującej się obróbką przy użyciu małych samolotów.
Farmerzy hodują kawę w zgodzie z natura unikając użycia nawozów czy pestycydów. Liście, które spadają z drzew stanowią naturalną ochronę dla owoców przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz są pełną wartości odżywczych ściółką naturalnie użyźniającą glebę.
Jeśli nasze dotychczasowe ziarna z Papuy Nowej Gwinei (Plantation AX, Elimbari, Lamari) sprawiały Wam dużo frajdy - tym razem nie powinno być inaczej. Espresso ma sporo nut czekoladowych i kwasowość czarnej porzeczki oraz ananasa. Gdzieś w tym wszystkim czuć bardzo delikatną przyprawowość kaw azjatyckich. Ziarna są bardzo uniwersalne i doskonale sprawdzą się w każdej postaci - kawiarka, z mlekiem oraz z ekspresu automatycznego.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 109.00 zł
Kawa ziarnista 59.00 zł
Kawa ziarnista 34.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję