Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

TAJLANDIA DOI SAKET

PROMOCJA

Prowincja: Chiang Mai

Obróbka: mokra
Wysokość: 1300-1500 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Typica, Catimor
Zbiór: 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 83,5
stopień palenia: średni
profil smakowy: mleczna czekolada - daktyle - brzoskwinia - grejpfrut
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Możemy cieszyć się kawą z Tajlandii dzięki długoletniej i wytężonej pracy Beanspire. Jest to grupa entuzjastów tajskiej kawy zajmująca się eksportem, koordynacją działań i rozwojem farm produkujących kawę. Mieliśmy okazję uczestniczyć w cuppingu organizowaym przez Beanspire kilka lat temu w Bristolu, jeszcze gdy Paweł miał okazję pracować w Extract Coffee. Gdy tylko nadarzyła się okazja - z niewątpliwą ekscytacją - prezentujemy bardzo wyjątkowe ziarna z Tajlandii!
Doi Saket jest najstarszym regionem kawowym w Tajlandii. W okolicach 1970 roku król prowadził programy wymiany roślinności i zamiast opium zaczęto sadzić drzewka kawowca, najczęściej odmianę Typica. Obie rośliny potrzebują podobnych warunków do wzrostu. Zostało jeszcze wiele drzewek z tamtego okresu, które nadal obradzają w wisienki - natomiast odmiana ta charakteryzuje się plonem o stosunkowo niskiej ilości. Pierwsza kawa Doi Saket została sprzedana w Europie w 2016 roku. Roczna wielkość zbiorów Tajlandii plasuje ją w trzeciej dziesiątce krajów produkcyjnych, ale i tak są to większe liczby, niż np. Rwanda, Boliwia, Panama, czy też Burundi. Mimo wszystko dominujących gatunkiem dla tego kraju będzie Robusta. Kawa segmentu specialty z Tajlandii jest bardzo smaczna, ale negatywnie na jej popularność wpływa fakt wysokich kosztów pracy oraz bardzo wysokiego cła eksportowego.
Importer informuje, że farmer zarabia 5,10 euro za kilogram - rekompensując w ten sposób niską ilość kawy produkowaną przez odmianę Typica.
Na obróbkę mytą tej kawy składa się fermentacja na sucho trwająca 12 godzin, następnie na mokro 24 godziny oraz suszenie 14-21 dni na podwyższonych bambusowych łożach. Sortowanie ziaren odbywa się wielopoziomowo, a defekty wybierane są ręcznie.Tajlandia Doi Saket w espresso najbardziej przypadnie do gustu osobom lubiącym kawy kolumbijskie lub z Gwatemali. Słodki finisz oraz przyjemna i złożona kwasowość, to cechy najlepiej oddające smak kawy z Tajlandii. Znajdą w niej Państwo bardzo dobry balans pomiędzy słodyczą mlecznej czekolady, daktylami oraz delikatną, aczkolwiek wieloowocową kwasowością.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 120.00 zł
Kawa ziarnista 65.00 zł
Kawa ziarnista 37.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję