Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BOLIWIA TAIPIPLAYA (FIL)

Prowincja: Caranavi

Producent: ASOCAFE
Wysokość upraw: 1500-1850 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Catuai, Castillo
Obróbka: mokra
Zbiór: czerwiec - listopad 2021
Ocena SCA dla zielonego ziarna: 84,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: karmel - śliwki - gruszki - mleczna czekolada
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Dawno nie mieliśmy Boliwii w ofercie, więc z wielką radością oddajemy ją prędko w Wasze ręce. Ciężko było nam się doczekać, gdyż miała dotrzeć już 2 miesiące temu. Jak jednak wiadomo, gdy długo się na coś oczekuje - wtedy jeszcze lepiej smakuje!
ASOCAFE jest stowarzyszeniem powołanym w 1990 r. na terenie miasteczka Amor de Dios w regionie Taipiplaya - gdzie produkowana jest większość kawy pochodzącej z Boliwi. Region charakteryzuję się występowaniem zróżnicowanych gleb, a także dużą wilgotnością i nieustanną mgła - do czego z pewnością przyczynia się usytuowanie trzech różnych rzek wokół. W sąsiedztwie kawy hoduje się również owoce cytrusowe, banany oraz awokado.
Na ASOCAFE składa się 570 farm w całym regionie. Kooperatywa odbiera od nich ziarna różnych segmentów - specialty, organic, a także premium. Na farmach stosuje się głównie obróbkę mokrą, ziarna suszy do wilgotności 12%. Gotowa kawa jest składowana przez okres 1-2 miesięcy.
Przelew z Boliwii jest raczej z gatunku tych, które są słodkie oraz niezwykle przyjemne - szczególnie przy śniadaniu.Po zaparzeniu dominują nuty karmelowo-czekoladowe, a kwasowość żółtych owoców oraz gruszek pojawia się dopiero trochę później. Jest mało wymagająca w parzeniu i bardzo uniwersalna - świetnie sprawdzi się w każdej możliwej metodzie. Idealny towarzysz pracy, po którego chce się ciągle wracać!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 129.00 zł
Kawa ziarnista 70.00 zł
Kawa ziarnista 40.00 zł

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję