Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BRAZYLIA COLD SOUL

Pochodzenie ziaren: Brazylia

Stan: Paraná; farma: Fazenda California
Farmerzy: Luis & Flavia Saldanha
Wysokość upraw: 750 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Yellow Catuaí, Mundo Novo, Obatã
Obróbka: cold soul
Zbiór: 2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: pomarańcze - jabłka - rodzynki - orzechy włoskie
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Fazenda California jest małą farmą należącą do rodziny Saldanha. Dzięki żyznym wulkanicznym glebom, regularnym deszczom oraz umiarkowanie stałej temperaturze w ciągu roku, uprawa kawy jest nieco łatwiejsza. Bez konieczności wstrzymywania jej na okres zimowy.
Dr Paulo Cesar Saldanha Rodrigues nabył farmę w 2004 r. Był on wizjonerem, który wierzył, że zawsze można zrobić coś lepiej. Zapoczątkował cały cykl nowych upraw. Niestety przez tragiczny wypadek samolotowy nie było mu dane dokończyć swego dzieła. Farmą zaopiekowali się Luiz i Flavia, który ukończyli rolnictwo na jednej z najlepszych uczelni w Brazyli. Farma przeszła dzięki nim przemianę, zainwestowano w nową infrastrukturę - kładąc nacisk na wysoką jakość produktu i dbałość o środowisko naturalne. Luiz i Flavia mają nadzieję, że uda im się przekazać pasję i miłość do kawy swoim córkom, które wychowują się w tym miejscu.
Nazwa cold soul wzięła się od niskiej temperatury podczas obróbki. Po zbiorach przez pierwsze 24h wisienki lądują w zimnej wodzie. Następnie suszy się je na łożach afrykańskich przez 21 dni.
Jesteśmy autentycznie oczarowani Brazylią Cold Soul… jest po prostu pyszna! Magia zaczyna się już po zmieleniu - pachnie po prostu obłędnie. Na ciepło napar nie prezentuje nic nadzwyczajnego, ale im zimniejszy, tym bardziej soczysty i owocowy. Cały czas czuć, że mamy do czynienia z kawą z Brazylii. Jednak ma ona niezwykle soczystą i rześką kwasowość pomarańczy oraz jabłek...
Komu smakowała Brazylia Summer, ten bez trwogi w sercu powinien skusić się na Brazylię Cold Soul! Najbardziej przypadła nam do gustu w Aeropressie i Hario, ale różnice smaku pomiędzy kolejnymi zaparzaczami po prostu pokazują ziarenka od innej strony.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 144.00 zł
Kawa ziarnista 80.00 zł
Kawa ziarnista 45.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję