Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia Blend

Palarnia kawy

InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

KAWA DO ESPRESSO

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BRAZYLIA DATERRA RESERVE

Region: Cerrado

Farma: Daterra
Wysokość: 1150 m n.p.m.
Zbiory: 2018
Obróbka: sucha
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Yellow Icatu
Certyfkacja: Rainforest Alliance
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: masło orzechowe - owoce tropikalne
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Brazylia Daterra Reserve - kawa trochę podobna w do Brazylii Blossom, która niedawno nam się skończyła i wielu z Was o nią dalej pytało. Tak się złożyło, że importerzy zielonej kawy też czasem robią promocje, więc… i my nie zamierzamy zawyżać ceny, oddając Wam ziarna fantastycznej jakości w bardzo przystępnej cenie. Jak jest możliwość kupna w promocji zielonej kawy pakowanej próżniowo, to aż żal nie skorzystać.
Daterra to nowoczesna farma produkująca ziarna najwyższej jakości, położona w lesie deszczowym gdzie w symbiozie żyje wiele gatunków zwierząt - od tukanów i sów, przez małpy, aż po wilki. Podzielona została na bardzo wiele małych części, gdzie w każdej pielęgnuje się inne odmiany drzewek kawowych - w sumie ponad 100 rodzajów. Owoce zbierane są selektywnie przy wykorzystaniu maszyn, następnie zostają poddane wieloetapowej obróbce, selekcji i suszeniu. Na samym końcu odbywa się mieszanie i dopełnianie ziaren z konkretnych części farmy - tak by uzyskać porządany profil. Ziarna kawy Brazylia Daterra Reserve palimy stosunkowo jasno, nawet jak na jasne palenie. Chcemy wydobyć delikatną i słodką kwasowość, tak by zachować balans pomiędzy mocną orzechowością i nutami owocowymi. W porównaniu do Brazylii Blossom, która była dużo słodsza - znajdziemy więcej wyrazistych owoców tropikalnych np. ananas, mango, papaja. Kawa jest delikatna, kremowo-orzechowo-owocowa i w smaku odbiega od tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni pod szyldem kawy brazylijskiej.
Gorąco polecamy parzyć tę kawę przy grubym przemiale i częstym zalewaniu lub w Aeropressie.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 97.00 zł
Kawa ziarnista 52.00 zł
Kawa ziarnista 30.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję