Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BRAZYLIA FAZENDA CALIFORNIA

Stan: Paraná

Farma: Fazenda California
Farmerzy: Luis & Flavia Saldanh
Wysokość upraw: 750 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Obatã
Obróbka: sucha
Zbiór: lipiec 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: gorzka czekolada - orzechy pekan - karmel - owoce pestkowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Brazylię Fazenda California polecamy wszystkim lubiącym klasyczne smaki w kawie, idealna na szybki, poranny przelew. W smaku możecie znaleźć dużo gorzkiej czekolady i orzechów oraz niską kwasowość.
Fazenda California jest małą farmą należącą do rodziny Saldanha. Dzięki żyznym wulkanicznym glebom, regularnym deszczom oraz umiarkowanie stałej temperaturze w ciągu roku uprawa kawy jest nieco łatwiejsza, bez konieczności wstrzymywania jej na okres zimowy.
Dr Paulo Cesar Saldanha Rodrigues nabyła farmę w 2004 r. Był on wizjonerem, który wierzył, że zawsze można zrobić coś lepiej. Zapoczątkował on cały cykl nowych upraw na farmie. Niestety przez tragiczny wypadek samolotowy nie było dane mu dokończyć swego dzieła. Farmą zaopiekowali się Luiz i Flavia, który ukończyli rolnictwo na jednej z najlepszych uczelni w Brazyli. Farma przeszła dzięki nim przemianę, zainwestowano w nową infrastrukturę - kładąc nacisk na wysoką jakość produktu i dbałość o środowisko naturalne. Luiz i Flavia mają nadzieję, że uda im się przekazać pasję i miłość do kawy swoim córkom, które wychowują się na farmie. Brazylia Fazenda California to kawa bardzo klasyczna, polecamy osobom lubiącym niższą kwasowość w kawie. Bardzo interesująca jest orzechowość tej kawy - w cuppingu (parzenie w szklance) czuliśmy zamiast orzechów nuty prażonej kukurydzy, natomiast przelew smakuje zupełnie klasycznie - orzechowo. Kawa wymaga trochę grubszego mielenia do przelewu, normalny przemiał wydłuża parzenie - przez co zyskujemy dodatkową słodycz, a kwasowość może zniknąć.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 103.50 zł
Kawa ziarnista 56.50 zł
Kawa ziarnista 32.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję