Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia Blend

Palarnia kawy

InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

KAWA DO ESPRESSO

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BRAZYLIA GROTA FUNDA

Kraj: Brazylia

Region: Carmo de Minas
Farma: Grota Funda
Farmer: Glaucio Carneiro Pinto
Wysokość: 1050-1150 m n.p.m.
Zbiory: czerwiec-grudzień 2019
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Yellow Catuai
Obróbka: sucha
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: mleczna czekolada - melon - limonki - rum
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Brazylia Grota Funda, to doskonały przykład na to w jakim kierunku można rozwijać uprawy kawy w Brazylii i jak daleko jest w tej chwili segment specialty z tego kraju. Z reguły profil smakowy dla ziaren z kraju kawy to czekolada, orzechy i delikatna kwasowość owoców. Tutaj wszystko jest o krok dalej - kawa ma więcej głębi, jest idealnie wyważona i nastawiona na bardzo wysoką słodycz. Dzieje się tak między innymi dzięki wielkiej skrupulatności Glaucio Carneiro Pinto, który jest w posiadaniu farmy Grota Funda od 1992 roku - sama rodzina jest zaangażowana w uprawy od lat 60-tych poprzedniego wieku. Drzewa rosną dosyć stromo, wisienki zbierane są ręcznie. Żółte odmiany, takie jak choćby Yellow Catuai, są bardziej popularne ze względu na lepsze przystosowanie do wzrostu w pełnym słońcu oraz pożądaną słodycz. Glaucio, będący jednocześnie wice prezydentem kooperatywy Cocarive, postanowił postawić na jakość oraz pomoc innym farmerom w ulepszaniu ich własnych biznesów, a sama kooperatywa obecnie bada, które z żółtych odmian kawowca dojrzewają najwolniej. Ma to bezpośredni wpływ na smak, gdyż dłużej dojrzewające owoce będą słodsze i bardziej kompleksowe. Wracając jednak do samej kawy Grota Funda - po ręcznych zbiorach pozbywa się skórki owoców (zostaje sam miąższ i ziarno) i suszy je na betonowych patiach, rozkładając bardzo cienką warstwę oraz stale obracając - kontrolując wilgotność. Następnie owoce przewozi się do młyna, gdzie oddziela się owoc od ziarna, sortuje wielkość ziaren oraz pozbywa się defektów metodą laserową. Sądzimy, że prezentowana kawa jest bardzo nietuzinkowa. Wysokie body, słodycz, owocowość, kompleksowość i złożoność - słowa idealnie opisujące espresso Brazylia Grota Funda. Propozycja dla bardziej wytrawnych kawoszy ceniących sobie delikatne niuanse. Polecamy szczególnie do ekspresów kolbowych i kawiarek, które będą w stanie wyciągnąć bogactwo smaku z espresso. Będzie fantastyczna również z dodatkiem mleka w ekspresach automatycznych np. jako cappuccino lub flat white.
Ziarna są wrażliwe na przepis, przy dłuższej ekstrakcji więcej nut czekoladowych i posmak rumu na finiszu, przy krótszej ekstrakcji kawa słodko-owocowa.
Nam espresso najbardziej smakowało z przepisu:
kawa: 17,5g
waga naparu: 41g
czas: 29 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 104.00 zł
Kawa ziarnista 55.00 zł
Kawa ziarnista 32.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję