Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BRAZYLIA PEROLA NEGRA

Stan: Paraná

Farma: Fazenda California
Farmerzy: Luis & Flavia Saldanha
Wysokość upraw: 750 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Yellow Catuai
Obróbka: anaerobic (Pérola Negra)
Zbiór: lipiec 2021
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: masło orzechowe - zielone jabłko - papaja
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
W Brazylii Perola Negra spotykają się dwa światy: orzechowa klasyka oraz spora dawka nut jabłek i owoców tropikalnych. Kawa ma jednak poważny minus - niezwykle szybko znika…
Fazenda California jest małą farmą należącą do rodziny Saldanha. Dzięki żyznym wulkanicznym glebom, regularnym deszczom oraz umiarkowanie stałej temperaturze w ciągu roku uprawa kawy jest nieco łatwiejsza, bez konieczności wstrzymywania jej na okres zimowy.
Dr Paulo Cesar Saldanha Rodrigues nabyła farmę w 2004 r. Był on wizjonerem, który wierzył, że zawsze można zrobić coś lepiej. Zapoczątkował on cały cykl nowych upraw na farmie. Niestety przez tragiczny wypadek samolotowy nie było dane mu dokończyć swego dzieła. Farmą zaopiekowali się Luiz i Flavia, który ukończyli rolnictwo na jednej z najlepszych uczelni w Brazyli. Farma przeszła dzięki nim przemianę, zainwestowano w nową infrastrukturę - kładąc nacisk na wysoką jakość produktu i dbałość o środowisko naturalne. Luiz i Flavia mają nadzieję, że uda im się przekazać pasję i miłość do kawy swoim córkom, które wychowują się na farmie.
Perola Negra w bezpośrednim tłumaczeniu to czarna perła. Nazwa wzięła się od koloru owoców w trakcie obróbki. Wisienki zbiera się ręcznie, następnie lądują na 96 godzin w środowisku beztlenowym. Fermentację wspomagają kultury bakterii z lokalnego otoczenia. Na samym końcu następuje suszenie przez 45 dni. Kawa w smaku nie ma nic wspólnego z bombą owocową - charakterystyczną dla fermentacji beztlenowej. W zapachu nie ma również po niej śladu, w tym wypadku wpływa ona pozytywnie na kwasowość i dodaje delikatnej kremowości. Brazylia Perola Negra to po prostu bardzo przyjemna kawa, która w smaku leży gdzieś pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Określilibyśmy ją przymiotnikiemniezwykle pijalna. Z jednej strony jest bardzo orzechowa a z drugiej ma w sobie całkiem sporo kwasowości zielonego jabłka oraz owoców tropikalnych. Im niższa temperatura naparu, tym więcej owoców. Powoduje to, że każdy jest w stanie znaleźć swój ulubiony moment. Najbardziej smakowała nam w metodach przelewowych tj. Hario, Kalita, Chemex. Gorąco polecamy!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 125.00 zł
Kawa ziarnista 67.00 zł
Kawa ziarnista 39.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję