Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BRAZYLIA PINOT

Region: Mogiana

Farma: Sitio Santo
Farmer: Antônio Benedito Costa
Obróbka: fermentacja beztlenowa (anaerobic)
Wysokość: 1050 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Yellow Catuai
Zbiór: 2019/2020
stopień palenia: jasny
profil smakowy: mleczna czekolada - nugat - czerwone winogrona
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Serię nietypowych kaw z Brazylii do metod przelewowych kontynuujemy Brazylią Pinot. Pochodzi z małej farmy w regionie Mogiana, niedaleko miasta Poço Fundo. Obróbka wisienek kawowca jest dosyć nietypowa oraz eksperymentalna i to nie ze względu na sam proces fermentacji beztlenowej. Kawa jest z obróbki suchej, ale najpierw ziarna kawowca wraz z owocem poddaje się fermentacji przez 48h w zamkniętym środowisku, by dopiero później suszyć je na słońcu. W związku z czym napar prezentuje to co klasyczna kawa z Brazylii, czyli nuty czekoladowo-orzechowo-słodkie natomiast kwasowość doznała pewnego twistu. Sama kawa jest słodka, jednak ma bardzo ciekawy i delikatnie winny finisz. Oprócz winogron wyczuwamy również bardzo subtelną kwasowość zółtych śliwek. Całość jest bardzo aksamitna, słodka i lekka.
Zauważyliśmy, że Brazylia Pinot wyjątkowo słabo znosi przeparzenie (zbyt długi czas lub zbyt drobny przemiał) i traci wtedy swoje wszystkie walory. Polecamy dla pewności od samego początku trochę grubsze mielenie, niż zwykle. Sprawdzi się również z kawiarki oraz rekomendujemy ją fanom jasnego palenia w espresso.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 88.00 zł
Kawa ziarnista 48.00 zł
Kawa ziarnista 27.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję