Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BRAZYLIA SUMMER SOLSTICE

Kraj pochodzenia ziarna: Brazylia

Stan: Minas Gerais
Farma: Daterra
Wysokość upraw: 1000-1200 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabika
Odmiana: Mundo Nuvo
Obróbka: tree dried natural
Zbiór: maj-sierpień 2023
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 88
Certyfikacje farmy: Rainforest Alliance, Organic, B Corp
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: miód - ananas - orzechy - jabłka
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Brazylia Daterra Summer Solstice jest kawą, która ma raczej delikatny oraz klasyczny charakter. Pokazuje przyjemnie słodką kwasowość owoców tropikalnych. Zdecydowanie czuć kraj pochodzenia, ale jest niezwykle przyjemna w odbiorze.
Na Daterrę w rzeczywistości składają się 3 famy: Boa Vista, Taboues i Franca. Każda z nich podzielona jest na mini sektory o wielkości 1-5 ha, a każdy sektor jest nadzorowany przez innego pracownika. W sumie daje to nam 562 sektory, które różnią się od siebie glebą czy ilością godzin słonecznych każdego dnia. Pozwala to na uzyskanie zróżnicowanych profilów smakowych. Na farmie działają również inżynierowie, który cały czas pracują nad ulepszeniem procesów wytwórczych - opracowali oni system UNIPAC, który znacząco poprawia proces depulpingu przy użyciu ciśnienia wody. Stosuje się również aż 3 różne sortery ziaren, dzięki temu mamy pewność bezkompromisowej jakości. Daterra oprócz standardowych obróbek przeprowadza również procesy fermentacji w atmosferze beztlenowej, ciemności lub np. z dodatkiem drożdży. Jest także pierwszą farmą, która może się pochwalić niskim śladem węglowym. Na chwilę obecną Boa Vista jest w pełni zasilana z paneli fotowoltaicznych.
Widać obecnie trend pokazywania ziaren z Brazylii od takiej strony, żeby nie smakowały klasyką. Brazylia Daterra Summer Solstice nie zakłamuje rzeczywistości, ale mimo wszystko pije się ją niezwykle przyjemnie. W naparze znajdziemy z początku wyraźne nuty miodu i delikatną orzechowość, z których powoli zacznie wyłaniać się kwasowość owoców tropikalnych, cytrusów i jabłek. Ziarna świetnie spełnią swoją rolę kawy codziennej, zbalansowanej, która po prostu łatwo i przyjemnie znika z kubka. Jeśli chcecie otrzymać bardziej owocowy napar warto wybrać Aeropress lub french press.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 149.00 zł
Kawa ziarnista 83.00 zł
Kawa ziarnista 48.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję