Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BURUNDI GATERAMA NATURAL (FIL)

PROMOCJA

Region: Gitega

Producent: Agahore Coffee
Stacja obróbki: Gaterama
Wysokość upraw: 1600-1850 m n.p.m.
Obróbka: sucha
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Bourbon, Mbirizi
Zbiór: marzec - maj 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: kukułki - biały grejpfrut - brzoskwinie - tonik
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Gaterama to nazwa miejsca obróbki (wet mill), gdzie rolnicy zwożą swoje plony z całej okolicy. Cała kooperatywa liczy 628 członków. Wszyscy zrzeszeni mogą liczyć na ubezpieczenie zdrowotne, pomoc przy obsadzaniu nowych drzewek, pomoc przy zacienianiu plantacji oraz stałe możliwości konsultacyjno-szkoleniowe. Suszenie wisienek kawowca odbywa się na łożach afrykańskich, a obracanie następuje co 30 minut. Na samym końcu kawa przechodzi przez stół grawitacyjny, sortowanie koloru aż w końcu dochodzi do ręcznego wybierania defektów.
Burundi Gaterama jest niezwykle interesującym i nietypowym ziarnem. W przelewie charakteryzuje się dużą ilością słodyczy, która wraz ze spadkiem temperatury gotowego naparu, rozjaśnia się w stronę owocowo-cytrusowej kwasowości. Hario/Kalita pokażą ją od słodszej strony a Aeropress, czy french press to więcej owocowości. W profilu pojawiły sie cukierki kukułki, gdyż karmelowość na finiszu posiada nutę delikatnie fermentacyjną. Napar jest z gatunku słodszych. Warto dać kawie kilka minut po zaparzeniu, by móc odkryć jej afrykańskie oblicze.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 110.00 zł
Kawa ziarnista 60.00 zł
Kawa ziarnista 34.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję