Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

BURUNDI MPANGA (FIL)

Region: Bujumbura

Kooperatywa: SEGEC S.U.R.L.
Wysokość upraw: 1800 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Bourbon
Obróbka: sucha
Zbiór: marzec-lipiec 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: owoce leśne - cytrusy - daktyle
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Burundi Mpanga jest bardzo ciekawą kawą, która posiada w sobie mnóstwo jakości. Przelew można uznać za ziarna o afrykańskim charakterze i świetnej relacji cena/jakość.
W Burundi uprawę kawy rozpoczęto ponad 100 lat temu. Jest ona czymś, co pozwoliło odbudować kraj i jego gospodarkę po zakończeniu wojny domowej pod koniec XX wieku. Mpanga jest zarówno nazwą plantacji jak i stacji obróbki - obie należą do Jeana Clement`a z SEGEC Exporters. SEGEC jest organizacją zaangażowaną w minimalizację ryzyka jakie ponosi farmer w związku z szalejącymi na rynkach cenami kawy - płacą oni wstępną dodatkową stawkę za samo dostarczenie ziaren, a następnie cenę uzależnioną od jakości. Najwyższej jakości kawa sprzedawana jest po wyższych cenach jakomikroloty, a ta trochę niższej jakości jako mieszanki. Stacja obróbki przetwarza ziarna dla metody suchej oraz mokrej.Burundi Mpanga robi na nas duże wrażenie ze względu na to ile kosztuje i co potrafi zaprezentować. Na pierwszy plan wychodzą nuty owoców leśnych, cytryn, pomarańczy, do których kontrastuje słodycz daktyli oraz czarnej herbaty.Warto dać naparowi kilka chwil po zaparzeniu - kwasowość rośnie wraz ze spadkiem temperatury. Burundi Mpanga to kawa bardzo uniwersalna, każdy zaparzacz pokaże ją w trochę innym świetle, ale ciężko jednoznacznie ocenić z czego jest najlepsza.
MIELENIE
Polecamy mielić trochę grubiej, niż zwykle.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 110.00 zł
Kawa ziarnista 60.00 zł
Kawa ziarnista 35.00 zł

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję