Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

CHINY BANKA (FIL)

PROMOCJA

Kraj pochodzenia: Chiny

Prowincja: Junnan
Farma: Banka
Wysokość upraw: 1350 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Catimor P3/P4
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna herbata - cytrusy - czarna porzeczka - cukier trzcinowy
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Banka to druga, zaraz po Ou Yang, ciekawa propozycja z Chin. Napar z tych ziaren wychodzi bardzo czysty, herbaciany, z cytrusowym twistem. Sprawia niezwykle dużo radości i gorąco polecamy go wszystkim miłośnikom zbalansowanych kaw.
Nazwa Banka pochodzi od dwóch sąsiadujących ze sobą wsi (Banka Yi i Banka Er). Na ich terenie znajduje się zarówno uprawa kawy jak i stacja obróbki. Sama farma zlokalizowana jest na górzystych terenach prowincji Junnan. Zajmuje ok. 100 ha i jest pierwszym miejscem w tym regionie, gdzie zaczęto używać optycznych sorterów.Na farmie eksperymentuje się z różnymi technikami obróbki ziarna, takimi jak np. fermentacja przy uzyciu drożdży. Sadzi się tam również interesujące odmiany kawy, wśród których możemy wyróżnić Pacamarę.
Chiny Banka smakują niezwykle czysto i herbacianie. Kawa ma intrygującą kwasowość cytrusów, która według nas idzie w stronę owocu yuzu. Warto dać naparowi chwilkę na przestygnięcie, gdyż dopiero wtedy ukazuje nam on swoją głębię. Najwięcej kwasowości uzyskaliśmy we french pressie i Aeropressie. W przelewach prezentuje się równie dobrze i jest świetnie zbalansowana. Szczególnie polecamy Kalitę i Chemexa!
MIELENIE
Polecamy mielić odrobinę grubiej w Hario v60.
Chiny Banka są również dostępne w zestawie porównawczym z inną kawą z tego kraju -->CHINY SET
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Najniższa cena z 30 dni:

1kg - 159,00 zł

0,5 kg - 87,00 zł

0,25 kg - 49,00 zł

Kawa ziarnista 145.00 zł
Kawa ziarnista 81.00 zł
Kawa ziarnista 46.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję