Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

DARJEELING - CZARNA

29,00 zł

Herbata z legendarnego, indyjskiego regionu Darjeeling w Indiach, pochodzi z wiosennego, I zbioru (first flush). Młode listki zawierają dużo kofeiny, więc herbata skutecznie pobudza. Wpływa to również na smak, który różni się od powszechnie znanych czarnych herbat. Jest delikatny, gładki i lekko kwiatowy.

Waga netto: 40g
Składniki: Czarna herbata*(100%).
*z uprawy ekologicznej
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Polecamy parzenie jednej porcji aż do 3 razy zgodnie z zaleceniem producenta!
Producent:
BROWN HOUSE & TEA Katarzyna Ogrodzińska-Skałba
ul. Bystrzycka 24/5G, 58-100 Świdnica
---
Fakty
Zbiór: marcowy (first flush)
Liść: FTGFOP FF (liście i złote tipsy/pączki)
Kultywar: chiński
Wysokość uprawy: 1800 m
Pochodzenie: Darjeeling / Indie
Produkcja: fermentacja 90%

Pochodzenie

Herbata uprawiana jest w regionie Darjeeling w Indiach, tuż u podnóża Himalajów. Koneserzy określają ją jakonajlepszą na świecie, co jest wynikiem specyficznego mikroklimatu, w którym są uprawiane - surowa zima, wielomiesięczne uśpienie i wiosenna, krótkotrwała odnowa to źródło ich cenionych walorów. Smak Darjeeling zależy od terminu zbiorów.

Działanie

Darjeeling skutecznie zwalcza wolne rodniki, działającprzeciwstarzeniowona każdą komórkę naszego organizmu. Ma również pozytywny wpływ na poziom cholesterolu i reguluje ciśnienie krwi. Jako herbata, do której produkcji stosowane są wyłącznie najmłodsze liście, zawiera sporo kofeiny, a więc ma również mocne działanie pobudzające.

Smak i składniki

Liście herbaty z wiosennego zbioru są delikatne i gładkie. Charakteryzują się rześkim, lekko kwiatowym smakiem, bez goryczki.

Parzenie

standardowe /gongfu cha
HERBATA - 2 g /4 g
TEMPERATURA - 90°C /90°C
WODA - 200 ml /100 ml
CZAS - 2-3 min /10 sek. (kolejne parzenia + 5 sek.)

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję