Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

DR KONGA RAEK KATANA (FIL)

Kraj pochodzenia: Demokratyczna Republika Konga

Region: Kiwu Południowe
Kooperatywa: RAEK
Wysokość upraw: 1400-1800 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Jamaica Blue Mountain, Bourbon
Obróbka: mokra
Certyfikacja: Organic
Zbiór: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: cytryny - orzechy włoskie - brązowy cukier
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
DR Konga już nie raz potrafiła Was pozytywnie zaskoczyć. Tym razem wychodzimy z propozycją przelewowych ziaren w cenie zdecydowanie zbyt niskiej na to co prezentują!
Kooperatywa RAEK to miejsce, które ma za sobą sukcesy w konkursach jakości i dba również o odpowiednie wyszkolenie oraz wynagrodzenie dla rolników. Jednocześnie borykali się z problemami finansowymi. Częściowo udało się przetrwać dzięki energicznemu właścicielowi Désiré Zagabe. Częściowo, gdyż duży zastrzyk gotówki zapewniła korporacja Oxfam.
Kawa DR Kongo RAEK Katana została poddana 12-stogodzinnej fermentacji na mokro, następnie obmyto ją z przy wykorzystaniu wody z pobliskich gór. Proces suszenia jest dwuetapowy - w cieniu, na podwyższonych łożach a następnie na słońcu. DR Konga RAEK Katanama sporo kwasowości, ale zbalansowanej słodyczą. Podwyższona kwasowość cytrusów, dosyć wyraźne nuty karmelowo-orzechowe. Czuć, że mamy do czynienia z ziarnami prosto z Afryki, ale nie jest to Kenia ani Etiopia. Według nas DR Konga RAEK Katana idealnie sprawdzi się jako solidne ziarno do ekspresów przelewowych do biura lub na home office.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 113.00 zł
Kawa ziarnista 62.00 zł
Kawa ziarnista 35.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję