Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

OUTLET

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

EKWADOR CATURRA/GESHA

PROMOCJA

Pochodzenie ziaren: Ekwador

Kanton: Quito
Farma: El Rocio
Farmer: Julio Ullauri
Wysokość upraw: 1600 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Caturra, Gesha
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 88
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy:
landrynki - limonka - miód gryczany - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
W ramach współpracy z nowym importerem specjalizującym się ziarnach z Ekwadoru mamy zaszczyt gościć na naszych półkach kilka perełek z tego kraju. Mieszanka odmian Caturra/Gesha stoi na bardzo wysokim poziomie, jest pełna jakości i delikatnych akcentów.
Ekwador to niezwykle ciekawe państwo na mapie kawowej. Z jednej strony fantastyczne warunki i przyroda, sąsiedztwo Kolumbii a z drugiej koszty zatrudnienia są bardzo wysokie i powodują wiele problemów w postaci braku konkurencyjności na rynkach światowych. Kraj przeszedł kilkanaście lat temu dolaryzację, a ta bardzo wywindowała ceny wielu rzeczy. Trudności w utrzymaniu farm powodują również niechęć do prowadzenia upraw przez młodych producentów. W Ekwadorze dochodzi do takiej sytuacji, w której import kawy z Brazylii, Kolumbii i Wietnamu kilkukrotnie przewyższa krajową produkcję i eksport.
Farmą El Rocio zarządza od 2013 r. przez Julio Ullauri i od samego początku stawiał na uprawy organiczne. Farma umiejscowiona jest na zboczach Andów, gdzie gromadzi się cała wilgotność napływająca z Pacyfiku. Wokół niej można zaobserwować momentamilas chmur. Panuje tam bardzo wysoka wilgotność, a rozpiętość temperatur w ciągu dnia i nocy może sięgać nawet 30 stopni. Warunki te są dużym wyzwaniem dla Julio - dlatego wprowadził on tzw. tunele, którymi nakrywa drzewka w ciągu nocy by odkryć je kolejnego dnia. Ponadto na farmie stosuje się osuszacze by zmniejszyć wilgotność.
Mamy do czynienia z niezwykle małą partią, całość zbioru Caturra/Gesha to 100kg z czego 50kg trafiło do nas! W kubku charakteryzuje się dużą złożonością i delikatnością. Aromat mielonej kawy jest bardzo kwiatowy. Napar ma również niezwykle kwiatowy charakter i sporo słodyczy. Dochodzi do tego rześka kwasowość limonki z goryczkowym finiszem oraz słodko-owocowe nuty landrynek. Napar bardzo zmienia się wraz ze spadkiem temperatury, warto pobyć z nią i wybrać swój ulubiony moment.
Najbardziej smakowała nam z Hario przy szybszej ekstrakcji w okolicach 2:10/300ml, napar pokazuje owocowe oblicze w Aeropressie.
Ekwador Caturra/Gesha jest również dostępny jako zestaw z Ekwadorem Cruz Loma -->EKWADOR SET.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Najniższa cena z 30 dni:

1kg - 289,00 zł

0,5 kg - 151,00 zł

0,25 kg - 79,00 zł

0,15 kg 52,00 zł

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 265.00 zł
Kawa ziarnista 141.00 zł
Kawa ziarnista 74.00 zł
Kawa ziarnista 49.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję