Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

EKWADOR CRUZ LOMA HONEY

PROMOCJA

Pochodzenie ziaren: Ekwador

Kanton: Quito
Farmerzy: Galo&Alexandra Morales
Wysokość upraw: 1450 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Caturra
Obróbka: honey
Zbiór: 2022
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: pomarańcze - miód - migdały - grejpfrut
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
W ramach współpracy z nowym importerem specjalizującym się ziarnach z Ekwadoru mamy zaszczyt gościć na naszych półkach kilka perełek z tego kraju. Jedną z nich jest Cruz Loma Honey - kawa, która w smaku przypomina nam trochę pomarańczowe delicje!
Ekwador to niezwykle ciekawe państwo na mapie kawowej. Z jednej strony fantastyczne warunki i przyroda, sąsiedztwo Kolumbii a z drugiej koszty zatrudnienia są bardzo wysokie i powodują wiele problemów w postaci braku konkurencyjności na rynkach światowych. Kraj przeszedł kilkanaście lat temu dolaryzację a ta bardzo wywindowała ceny wielu rzeczy. Trudności w utrzymaniu farm powodują również niechęć do prowadzenia upraw przez młodych producentów. W Ekwadorze dochodzi do takiej sytuacji, w której import kawy z Brazylii, Kolumbii i Wietnamu kilkukrotnie przewyższa krajową produkcję i eksport.
Farmę Cruz Loma założył Galo Morales, były specjalista w firmie Caravela (duży importer kaw segmentu specialty). Dzięki tej pracy zdobył on unikalne doświadczenie, które teraz wykorzystuje uprawiając kawę. Wspólnie z żoną prowadzą wiodącą w regionie farmę, która zdobywa liczne nagrody. Galo i Maria prowadzą Cruz Loma od 20 lat, ale dopiero od 6 lat skupiają się głównie na uprawie kawy specialty.
Ekwador Cruz Loma Honey to taka kawa, którą pije się z niezwykłą przyjemnością.Napar jest pełny, złożony i dobrze zbalansowany. Z początku jest dosyć słodko i wraz ze spadkiem temperatury pojawia się bardzo fajna kwasowość. Jest sporo nut nektarynkowo-pomarańczowych, płatków migdałowych, miodu a po przestygnięciu kawa ma delikatną goryczkę soczystego grejpfruta. Najbardziej lubimy ją pić w średniej temperaturze, wtedy w smaku przypomina nam delicje pomarańczowe.
Szczególnie polecamy z Hario przy szybszej ekstrakcji w okolicach 2:10/300ml, napar pokazuje owocowe oblicze w Aeropressie.
Ekwador Cruz Lomajest również dostępny jako zestaw z Ekwadorem Caturra/Gesha-->EKWADOR SET.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Najniższa cena z 30 dni:

1kg - 191,00 zł

0,5 kg - 105,00 zł

0,25 kg - 57,00 zł

kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 179.00 zł
Kawa ziarnista 97.00 zł
Kawa ziarnista 54.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję