Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

EKWADOR TERRAZAS DEL PISQUE

Farmer: Arnaud Causse

Region: Quito
Obróbka: sucha
Wysokość: 2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Red Bourbon
Zbiór: 2020
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: pomarańcza - brzoskwinia - jabłko - melon - miód
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Chcieliśmy zacząć od przedstawienia Arnauda - niezwykłego i niezwykle doświadczonego producenta. Urodził się we Francji i jego kariera z kawą zaczęła się wraz z odmówieniem obowiązkowej służby wojskowej kiedy to wylądował na plantacji robusty w Gabonie. Nie będziemy zagłębiać się w dalsze detale, wymienimy jedynie kraje, w których przebywał dłużej i wymieniał kawowe doświadczenia: Kenia, Etiopia, Rwanda, Kostaryka, Gwinea Równikowa, Wybrzeże Kości Słoniowej, Salwador, Galapagos. Były też oczywiście krótsze wycieczki do Kolumbii, Peru, czy Dominikany. Prawdziwy obieżyświat, który stworzył od podstaw farmę Terrazas del Pisque!
Farma bierze nazwę od rzeki El Pisque, która płynie nieopodal wulkanu Cayambe. Całość ma powierzchnię 40ha, z czego kawa zajmuje obecnie 15ha. Drzewka kawowe rosną w symbiozie i zacienieniu wraz z m.in.: figowcami, cytrusami, granatem, eukaliptusem, awokado, herbatą, cyprysami oraz wieloma innymi. Bioróżnorodność w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jakby tego było mało Arnaud posiada również ule! Na farmie nie używa się żadnych środków chemicznych i jest mieszkaniem dla wielu ptaków. Nad wszystkim czuwa Wilson, lokalny inżynier rolnictwa. Arnaud ma pod swoimi skrzydłami jeszcze m.in. Las Tolas - drugą z jego farm w Ekwadorze. Kawa Ekwador Terrazas del Pisque powinna oczarować Państwa swoją różnorodnością! Jest to najczystsza w smaku kawa z obróbki suchej, jaką kiedykolwiek mieliśmy okazje próbować. Napar z początku jest słodki pralinowo-orzechowy i powoli wraz ze spadkiem temperatury odkrywa przed nami prawdziwy koktajl owocowy. Troska i mnogość roślin na plantacji świetnie odzwierciedla się w samym naparze, który jest bardzo złożony.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 150.00 zł
Kawa ziarnista 81.00 zł
Kawa ziarnista 45.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję