Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA BELOYA WASHED

Pochodzenie ziaren: Etiopia

Woreda: Kochere; stacja obróbki: Beloya
Wysokość upraw: 1699-1719 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Dega, Kudhume, Wolisho
Obróbka: mokra
Zbiór: 2023
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 87,25
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna herbata - pomarańcze - owoce leśne - dzika róża
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Etiopia Beloya gwarantuje słodki i herbaciany napar. Nie ma wysokiej kwasowości, za to jest niezwykle przyjemna z delikatnie kwiatowym finiszem.
Stacja Beloya całkiem niedawno zyskała nowego właściciela, który poczynił wiele inwestycji. Zrzesza ona małych producentów umiejscowionych na okolicznych wzgórzach. Jest to spora stacja obróbki, wyposażona w 12 tanków do fermentacji i aż 136 łoży do suszenia. Pozwala to na duży przerób kawy z jednoczesnym zachowaniem wysokich standardów.
Aby jakość produkowanej kawy była jeszcze wyższa, młyn wyposażony został w laserowy sorter, który segreguje ziarna pod względem koloru i pozwala znacząco zmniejszyć ilość defektów. Okoliczne tereny obfitują w gleby bogate w żelazo, dzięki czemu mamy tu do czynienia z ciekawymi odmianami.
Etiopia Beloya Washed gwarantuje lekki i herbaciany napar o słodkim charakterze, dobrym balansie i delikatnej kwiatowości. Mamy wrażenie picia czarnej herbaty z pomarańczą i dziką różą. Kwiatowość nie idzie według nas w charakterystyczną bergamotkę, a właśnie w delikatnie kwaskowatą dziką różę. Zdecydowanie polecamy poczekać aż kawa trochę przestygnie - na ciepło jest dosyć bardzo słodka.
MIELENIE
W metodach przelewowych zalecamy mielenie o 2 kliki grubsze.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 169.00 zł
Kawa ziarnista 93.00 zł
Kawa ziarnista 52.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję