Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA DERIKOCHA

PROMOCJA

Region: West Guji

Stacja obróbki: Derikocha
Obróbka: sucha
Wysokość upraw: 1900-2100 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Heirloom
Zbiór: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 87
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna porzeczka - aronia - borówki - Earl Grey
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Etiopia Derikocha jest mieszanką ziaren pochodzących z upraw wielu małych farm w woredzie Hambela Wamena. Farmy w tym regionie mają średnią wielkość 2ha, a ich właściciele po zebraniu wysyłają selekcje najlepszych ziaren do dalszej obróbki.
Owoce są suszone w pełnym słońcu przez 18-21 dni. Ze względu na bardzo duże nasłonecznie w godzinach południowych 12-15 należy je przysłonić. Podobnie w nocy - tym razem ze względu na częste występowanie opadów deszczu. Owoce są regularnie obracane podczas suszenia by proces ten zachodził równomiernie. Końcowa produkcja odbywa się w Addis Ababie.
Gdyby przyporządkować kolor do Etiopii Derikocha zdecydowanie byłby to fiolet. Bardzo dużo w niej grantowo-fioletowych owoców: czarna porzeczka, aronia, borówki, jagody, jeżyny, ciemne winogrona. Do tego, jak przystało na kawę z Etiopii, posiada ona sporo nut kwiatowych. Mamy do czynienia z suchą obróbką, więc napar jest słodko-owocowy, herbaciany i kwiatowy. Ziarno jest bardzo uniwersalne, w każdej metodzie pokaże odrobinę inne oblicze. Jeśli mielibyśmy wyróżnić jakikolwiek zaparzacz, z którego warto ją spróbować - byłby to Chemex. Polecamy mielić odrobinę grubiej celem zbalansowania słodyczy.
W metodach przelewowych polecamy mielić trochę grubiej!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 129.50 zł
Kawa ziarnista 70.00 zł
Kawa ziarnista 40.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję