Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA KOKE (FIL)

Region: Yirgacheffe

Stacja obróbki: Koke
Obróbka: sucha
Wysokość upraw: 1870-1900 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Dega, Kudhume, Wolisho
Zbiór: grudzień 2020 - styczeń 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 88
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: nektarynka - limonka - kremowa - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Dawno nie próbowaliśmy tak przyjemnej kawy z Etiopii! Bez dwóch zdań można ją pić bez końca i nie ma możliwości, by się nią znudzić. Połączenie słodyczy, kwiatów i niesamowita kremowość sprawiają, że z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania.
Stacja Koke znajduje się na obrzeżach miasteczka Yirgacheffe znanego z dobrych warunków do uprawy klasycznej "etiopskiej" kawy. Stacja wyposażona jest w 10 tanków fermentacyjnych, w których obrabia się ziarno dostarczane przez lokalnych farmerów. Typowa dla tego regionu jest hodowla kawy na małą skalę, w przydomowych ogrodach farmerów, wśród innych roślin np. bananowców.
Uprawia się tu głównie trzy odmiany kawy, których nazwy pochodzą od lokalnych drzewek kawowca: Wolisho (Walichu) charakteryzującym się dużymi owocami i ziarnami. Dega o średniej wielkości ziarnen - samo drzewo jest głównie używane w celach opałowych i charakteryzuje się intensywnym zapachem. Kudhume (Kudhumi, Kurume) wydaje małe ziarnach i posiada wysoką odporność na choroby. Etiopia Koke to nasze wielkie odkrycie! Po raz pierwszy użyliśmy przymiotnika w profilu sensorycznym, bo chcieliśmy uniknąć porównań do serka mascarpone, ptasiego mleczka, czy lodów. Jak na ziarna z obróbki suchej kawa ma dosyć wysoką kwasowość i owocowe oblicze. Towarzyszy temu charakterystyczna, dla kaw z Etiopii, kwiatowość oraz niespotykana kremowość. Wszystko tworzy bardzo zgraną całość, która sprawa ogromnie dużo przyjemności podczas degustacji. Ciężko nam jednoznacznie wybrać najlepszą metodę dla tej kawy, ze wszystkich jest bardzo smaczna!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 136.00 zł
Kawa ziarnista 73.00 zł
Kawa ziarnista 42.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję