Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA LIMMU KOSSA NATURAL (FIL)

Region: Oromia

Farma: Limmu Kossa
Wysokość upraw: 1840-2130 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Heirloom
Obróbka: sucha
Zbiór: 2022
Certyfikacja zielonego ziarna: Organic
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 87,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: owoce tropikalne - czarna herbata - maliny - czarna porzeczka - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Naszym zdaniem petarda! Kawa o bardzo wysokim stosunku cena/jakość. Etiopia Limmu Kossa ma wszystko to, czego możecie spodziewać się po ziarnach z tego kraju. Głębia, balans i mnóstwo owoców…
Farma Limmu Kossa to wyjątkowe miejsce prowadzone przez Gidey"a Berhe Retta - człowieka znanego w regionie ze swojej pasji do kawy. Miejscowi nazywają go Abba Ollie co oznacza ten, który buduje - ze względu na jego zaangażowanie nie tylko w uprawę kawy, ale także budowanie lokalnej społeczności. Sam Gidey dogląda wszelkich procesów zachodzących na farmie. Kładzie również duży nacisk na bliskość natury i zachowanie naturalnych ekosystemów na farmie. Wisienki są oczywiście ręcznie zbierane, segregowane, a następnie równomiernie suszone na łożach afrykańskich przez minimum 12 dni.
W Etiopii Limmu Kossa najbardziej zdumiewa nas bardzo wysoka proporcja jakości do ceny! W kubku można znaleźć prawdziwy ocean słodkich smaków… Na pierwszy plan wybijają się owoce tropikalne i nektarynki, którym nieśmiało towarzyszą porzeczki z malinami. Jeśli jest Etiopia - nuty kwiatowe muszą być! Nie są zdecydowane, ale przyjemnie ciągną się od przełknięcia aż do finiszu. Oczywiście przewijają się również nuty czarnej herbaty i miodu, więc całość smakuje po prostu jak herbata owocowa. Nie ma w tym nic dziwnego, gdy mówimy o ziarnach z Etiopii… Limmu Kossa jest ziarnem niezwykle uniwersalnym, łatwym do zaparzenia, smakuje odrobinę inaczej w wybranej metodzie.
MIELENIE
Wymaga (jak niemal każda kawa z tego kraju) delikatnej korekty mielenia w stronę grubszego przemiału, ale nie jest uciążliwa przy przelewaniu.
Etiopia Limmu Kossa Natural jest również dostępna jako zestaw przelew/espresso --> ETIOPIA LIMMU KOSSA SET .
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 137.00 zł
Kawa ziarnista 77.00 zł
Kawa ziarnista 42.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję