Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA LIMMU KOSSA WASHED (FIL)

PROMOCJA

Pochodzenie ziaren: Etiopia

Region: Oromia
Farma: Galeh
Wysokość upraw: 1835-2070 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Heirloom
Obróbka: mokra
Zbiór: 2023
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,25
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna herbata - miód - trawa cytrynowa - białe winogrona
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Etiopię Limmu Kossa Washed polecamy wszystkim poszukującym smacznej kawy z Afryki w stosunkowo dobrej cenie. Poza przelewem mamy obecnie w dziale espresso dwie propozycje z tej farmy a ponadto również cascarę!
Farma Galeh to wyjątkowe miejsce prowadzone przez Gidey"a Berhe Retta - człowieka znanego w regionie ze swojej pasji do kawy. Miejscowi nazywają go Abba Ollie co oznacza ten, który buduje - ze względu na jego zaangażowanie nie tylko w uprawę kawy, ale także budowanie lokalnej społeczności. Sam Gidey dogląda wszelkich procesów zachodzących na farmie. Kładzie również duży nacisk na bliskość natury i zachowanie naturalnych ekosystemów na farmie.
Etiopię Limmu Kossa Washed określilibyśmy jako dobra Etiopia w dobrej cenie. Ma wszystko co charakterystyczne dla ziaren z tego kraju. Nuty herbaty? Są. Przyjemna kwasowość? Jest. Kawa ma trochę mniej złożoności i… właściwie tylko tyle można byłoby jej zarzucić. Napar smakuje dosyć równo od początku do końca - jak herbata z miodem i cytrusami. Sprawia niezwykle dużo przyjemności, a zdecydowanie o nią chodzi w piciu kawy! Sądzimy, że w tej cenie to bardzo dobra propozycja. Najbardziej smakowała nam w Kalicie i Aeropressie.
MIELENIE
Polecamy trochę grubsze mielenie w metodach przelewowych.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Najniższa cena z 30 dni:

1kg - 149,00 zł

0,5 kg - 83,00 zł

0,25 kg - 48,00 zł

Kawa ziarnista 139.00 zł
Kawa ziarnista 83.00 zł
Kawa ziarnista 48.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję