Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA MALAWO HONEY

Region: Sidama

Farma: Gatta
Farmerzy: rodzina Dukamo
Wysokość upraw: 1900-2300 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: 74212, 74225
Obróbka: honey
Zbiór: 2022
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: zielone jabłko - miód - limonka - melon - jaśmin
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Z największą przyjemnością po raz pierwszy prezentujemy Wam Etiopię z obróbki honey! Jest dużo rzadziej spotykana, niż washed/natural. Pod względem smaku napar jest pełen… słodyczy i owocowej kwasowości. Ziarenka wymagają odrobiny cierpliwości przy zaparzaniu, za to smak naparu powinien to nam w 100% wynagrodzić!
Gatta jest przepięknie położona - otaczają ją stuletnie drzewa, wodospady, rzeki. Nazwa farmy pochodzi właśnie od wodospadu, który znajduje się na jej terenie! Współwłaściciel - Mulugeta Dukamo - zakochał się w tym co zobaczył (a wtedy był to po prostu las) i w 2013 posadzono tam pierwsze drzewka. Stację obróbki ukończono w 2017 roku. W chwili obecnej miejsce to prowadzi również szkolenia, konsultacje i oferuje noclegi dla osób pracujących podczas zbiorów.
Obróbka honey rozpoczyna się od wyselekcjonowania najbardziej dojrzałych wisienek w tanku z wodą. Najcięższe opadają na dno, a te gorszej jakości wybiera się z powierzchni. Następnie wędrują one do depulpera, gdzie częściowo tracą wierzchnią warstwę owocu. Pozostała część miąższu suszy się wraz z ziarenkiem. Malawo oznacza miód w lokalnym języku.
Kawy z obróbki honey bywają różne, tutaj mamy do czynienia z dużą ilością wszelakiej możliwej słodyczy. Przedstawiając smak za pomocą kolorów Etiopia Malawo Honey jest zielona. W naparze możemy spodziewać się soczystych nut zielonego jabłka, limonki, melona. Kwasowości towarzyszy kwiatowo-miodowa słodycz. Nasze podniebienie zalewa prawdziwe słońce i prawdopodobnie jest to najlepszy możliwy sposób na poranny uśmiech! Warto dać naparowi ostygnąć! Z początku jest bardzo słodki. Ziarenka wymagają odrobinę większej uwagi przy zaparzaniu. Najbardziej problematyczne są w Hario i dużym Chemexie, pod koniec przepływ bardzo mocno zwalnia - nawet przy zmianie mielenia. Polecamy w związku z tym grubszy przemiał i mniejsze pojemności np. 240ml. Ziarna nie sprawia problemów w innych zaparzaczach. Napar bardzo różni się smakiem w zależności od zastosowanej metody, zdecydowanie warto odkrywać Etiopię Malawo! Bardzo smaczna i złożona kawa, która wymaga odrobiny cierpliwości.
MIELENIE: w metodach przelewowych zdecydowanie grubiej!
Prawie każda Etiopia w metodach przelewowych zatyka filtr. Przy gęstych ziarenkach wielkości pieprzu nie może być inaczej, wysokość 2300 m n.p.m. również robi swoje. W Kalicie mieliliśmy 2 kliki grubiej i nie było problemu z przepływem. Aeropress pozwoli uwolnić dużo kwasowości!
Etiopia Malawo Honey jest również dostępna jako zestaw dwóch Etiopii --> ETIOPIA SET .
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 170.00 zł
Kawa ziarnista 95.00 zł
Kawa ziarnista 55.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję