Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

ETIOPIA SUKE QUTO OUTLET

PROMOCJA

Data palenia: 2.09.2022

Powód przeceny: pod koniec palenia kawa nam trochę "uciekła" i mimo jasnego palenia w przelewie czuć delikatną goryczkę na finiszu. Jest ona odczuwalna w trakcie stygnięcia naparu.
Kawy w kategorii outlet mogą być zapakowane w brzydsze opakowania np. z krzywą pieczątką, czy skreśloną datą palenia. Nie mają również klipsów a informacja o kawie zostanie przyklejona z tyłu opakowania.
-------------------------------
Region: Guji
Stacja obróbki: Suke Quto
Producent: Tesfaye Bekele
Wysokość upraw: 1800-2200 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Kurume, Welicho
Obróbka: sucha
Zbiór: 2020/2021
Certyfikacja zielonego ziarna: Organic, Rainforest Alliance
Punktacja SCA zielonego ziarna: 87
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: limonka - różowy grejpfrut - brzoskwinia - zielona herbata
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Etiopia Suke Quto, to przedsmak słońca! Znajdziecie w niej dużo cytrusów i trochę inne oblicze słodkiej Etiopii. Mimo pochodzenia z regionu Guji - nie ma borówek i kwiatów, natomiast dalej czuć kraj pochodzenia.
Tesfaye Bekele od zawsze miał do czynienia z kawą - już jako młody chłopak pomagał na rodzinnej farmie. Mimo to, początkowo nie złapał kawowego bakcyla i zdecydował się na inną pracę a także naukę. Po kilku latach rozpoczął pracę w Instytucie Ochrony Środowiska i Naturalnych Zasobów, gdzie odpowiadał za region Guji i Borena. Był to okres kiedy region Guji był nękany wyjątkowo silnymi pożarami, które zniszczyły ponad 5000 ha lasów tym samym znacznie utrudniając życie i pracę lokalnej społeczności skupionej wokół rolnictwa. By przywrócić zniszczone ziemie, Tesfaye zaproponował by zasadzić las od nowa i wzbogacić go uprawami drzewek kawowych. Początkowo spotkał się z aprobatą lokalnej społeczności, jednak kiedy dowiedzieli się oni, że na pierwsze plony będą musieli zaczekać ok 4-5 lat, oddali mu ziarna kawowca i zrezygnowali z pomysłu. Tesfaye nie poddał się jednak - zachował kawałek ziemi, na którym postanowił stworzyć farmę. Mimo najszczerszych chęci, nie znalazł nikogo kto byłby chętny w jego imieniu zarządzać farmą, w związku z czym zrezygnował z piastowanego stanowiska i oddał się uprawie kawy. Po kilku latach, gdy drzewka zaczęły przynosić pierwsze plony, lokalni mieszkańcy przekonali się do pomysłu i powrócili do farmer w celu nawiązania współpracy.
Tesfaye przykłada wielką wagę do dbałości o naturalne środowisko i glebę, kawy z jego farmy posiadają certyfikaty Organic i Rainforest Alliance. Wciąż wspiera lokalną społeczność - jest inicjatorem projektu mającego na celu budowę i renowację szkół, a jego kawa jest jedną za najlepszych w regionie.
Etiopia Suke Quto ma w sobie moc cytusów z delikatną goryczką na finiszu. Jest przy tym lekka, słodka i owocowa. W każdej metodzie pokazuje inne oblicze - dobrze nada się zarówno do Aeropressu, jak również wszelkich metod przelewowych. Najmniej pasuje do Chemexa, który przez grubość filtrów nie pozostawi zbyt wiele głębii w naparze.
Dla metod przelewowych polecamy mielić odrobinę grubiej.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 120.00 zł
Kawa ziarnista 65.00 zł
Kawa ziarnista 38.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję