Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

GWATEMALA AGUILAR

Region: Huehuetenango

Farma: Aguilar
Farmer: Anita Aguilar
Obróbka: mokra
Wysokość upraw: 2000 m. n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Bourbon, Catuai, Caturra
Zbiór: 2020-2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 82,75
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: czekolada - jabłka - orzechy - pomarańcze
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Gwatemala Aguilar pochodzi z farmy prowadzonej przez Anitę. Kawa - jak sama mówi - jest jej największą pasją a miłość do niej zaszczepił w niej ojciec już we wczesnym dzieciństwie, kiedy zabrał ją i jej braci na farmę odziedziczoną po pra-pradziadku.
Plantacja jest malutka - zajmuje powierzchnie jedynie 1ha - mimo to, stanowi główne źródło utrzymania dla całej rodziny. Mamy tu do czynienia z piaszczysto-kamienistymi glebami, które dzięki dużej ilości opadów nie potrzebują dodatkowego nawadniania.
Anita stosuje obróbkę mokrą ze szczególną dbałością o zachowanie standardów. Ziarno suszy się do osiągnięcia 12% wilgotności.
Gwatemala Aguilar jest można powiedzieć modelową kawą dla tego kraju. Napar jest dobrze zbalansowany. Espresso ma charakter słodko-owocowy z orzechowo-czekoladowym finiszem. Kwasowość jabłek oraz pomarańczy dopełniają m.in. wiśnie i gruszki. Słodycz kakao jest obecna, ale nie przykrywa owocowości ziaren z Gwatemali. Americano będzie niezwykle przyjemne, słodkie i wyważone. Kawa dobrze się sprawdzi również z mlekiem w mniejszej pojemności np. flat white lub cappuccino. Polecamy również z kawiarki!
Polecamy przepis startowy na espresso:
kawa: 16-18g
uzysk: 39-41g
czas: 30 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 105.00 zł
Kawa ziarnista 58.00 zł
Kawa ziarnista 33.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję