Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

GWATEMALA FLORENCIA

Departament: Huehuetenango

Farma: Florencia
Farmer: Jorge Otoniel Mérida Reyes
Wysokość upraw: 2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Bourbon, Catuai, Catimor
Obróbka: sucha
Zbiór: 2020/2021
Ocena SCA dla zielonego ziarna: 86,5
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna porzeczka - suszone śliwki - cukier muscovado - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Wiele było zapytań o Nikaraguę Blueberry Candy w ostatnim czasie. Sądzimy, że Gwatemala Florencia ma bardzo wiele punktów zbieżnych - bakaliowa słodycz w zapachu, dużo słodkich owoców, podobną obróbkę! Pije się ją niesamowicie przyjemnie - o ile będziemy pamiętać o dużo drobniejszym przemiale w metodach przelewowych!
Jorge Otoniel Mericda odziedziczył farmę Florencia po swoich rodzicach i należy do 3-ciej generacji farmerów w rodzinie. Jest on wielkim pasjonatem kawy i kładzie duży nacisk na wiedzę i nowoczesne technologie, by poprawić jakość produkowanych przez siebie ziaren. Sama farma usytuowana jest w południowo-zachodniej części kraju i jest częscią regionu Huehuetenango. Przeważają tu skalisto - piaszczyste wulkaniczne gleby, gorące i suche powietrze sprzyja powolnemu dojrzewaniu wisienek, co skutkuje większą ilością cukrów w owocach.
U Jorge przeważa obróbka sucha - nietypowa dla Gwatemali. Proces podzielony jest na dwa etapy - przez pierwsze 4 dni owoce suszone są w pełnym słońcu, po czym przenosi się je w miejsca w 75% zacienionego na kolejne 25 dni, aż osiągną wilgotność nie większą niż 11,5%.
Gdybyśmy mieli tę kawę pokolorować - byłaby zdecydowanie granatowo-fioletowa! Napar jest pełen nut czarnej porzeczki, jeżyn, jagód, aronii. Całe garście owoców! Ma też w sobie trochę cięższą słodycz w stronę cukru muscovado, czy też suszonych śliwek oraz delikatną kwiatowość. Gwatemala Florencia jest niezwykle interesująca, kraj ten przyzwyczaił nas do mytych kaw, które są w smaku trochę do siebie podobne. Tutaj jest zupełnie inaczej! Gorąco polecamy wszystkim poszukujących słodkich i owocowych ziaren do metod alternatywnych.
MIELENIE
Dużo drobniejsze, woda przelatuje bardzo szybko - jest to związane z kruchością ziaren!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 145.00 zł
Kawa ziarnista 78.00 zł
Kawa ziarnista 46.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję