Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

GWATEMALA LA NUEVA ERA

Region: Santa Rosa

Producent: Fedecocagua
Kooperatywa: Cooperativa Agrícola Integral La Nueva Era
Obróbka: sucha
Wysokość: 1300-1800 m n.p.m.
Odmiany: Catuai, Caturra, Pache
Zbiory: listopad-marzec 2019/2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: kakao - czarna porzeczka - borówki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od zlożenia zamówienia
Gwatemala La Nueva Era zalicza się do kaw Fraijanes Plateau charakteryzujących się wzrostem na dużej wysokości, na glebie wulkanicznej, przy sporych opadach deszczu, zmiennej wilgotności i obecnością wciąż aktywnego wulkanu w okolicy. Wisienki kawowca suszy się w większości 10-12 dni na wysokości 1000 m, te które obrabia się w wyższych partiach potrzebują dodatkowo ok. 5 dni. Lokalna gleba jest bogata w potas i skutkuje to wysokim body w naparze. Espresso z Gwatemali La Nueva Era to kawa bardzo słodka, kremowa, aksamitna, o wyrazistych nutach czekoladowo-owocowych. Sprawdzi się w każdej postaci - próbowaliśmy ją z mlekiem, w kawiarcie, z ekspresu automatycznego, z ekspresu kolbowego i ze szklanki. Za każdym razem była wyjątkowa. Jako espresso i z kawiarki wychodzi bardzo słodka i gęsta. Subiektywnie najbardziej smakowała nam jako americano, gdy trochę ostygło. Zważywszy na stosunek ceny do jakości polecamy spróbować!
Informacja dla osób posiadających ekspresy kolbowe: dosyć kruche ziarno. Potrzebny jest drobniejszy przemiał, ekstrakcja w późniejszej fazie mocno przyspiesza.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 100.50 zł
Kawa ziarnista 53.50 zł
Kawa ziarnista 31.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję