Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

GWATEMALA LAS CAMELIAS

Pochodzenie ziaren: Gwatemala

Departament: Huehuetenango
Farma: Las Camelias
Farmer: Juan Jos
e Ariano
Wysokość upraw: 1790 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Caturra, Catuai, Bourbon
Obróbka: sucha
Zbiór: 2023
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: mleczna czekolada - wiśnie - cytrusy - melon - bakalie
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Taka Gwatemala nie trafia się zbyt często! Jesteśmy zauroczeni jakością ziaren Las Camelias, gdyż w kubku nie zdradzają swojego pochodzenia. Kawa ma w sobie dużą dawkę słodyczy przełamanej soczystą kwasowością owoców. Pije się ją ze szczerym uśmiechem na twarzy!
Finca Las Camelias jest jedną z farm zarządzanych od pokoleń przez Rodzinę Vides. Obecnie pieczę nad plantacją sprawuje Juan Jose Ariano, który eksportuje kawę już od 20 lat. Jest to typowy rodzinny biznes gdzie dla każdego znajdzie się miejsce. Matka Juana sprawuje pieczę nad kontrolą jakości w laboratorium a także projektami mającymi na celu zaangażowanie kobiet w procesy produkcyjne. Jego dwaj synowie uczą się ekonomii jednocześnie gromadząc doświadczenia przy uprawie. Farma zajmuje 15 ha, kawa wytwarzana na niej poddawana jest fermentacji beztlenowej, co pozwala na uzyskanie ciekawych walorów sensorycznych. Wisienki lądują w tanku na 36h, później są suszone przez 20 dni na łożach afrykańskich, w trakcie dnia obraca się je do 5-ciu razy.
Gwatemala Las Camelias to ziarna z obróbki suchej, których smak został trochę podkręcony krótką fermentacją beztlenową. Kawa w smaku jest bardzo czysta i przeważa słodycz czarnej herbaty, melona oraz bakalii. Są również wyraźne nuty cytrusów i wiśni. Napar ma dobry balans i świetnie wypada we wszystkich zaparzaczach - ciężko było nam jednoznacznie wybrać naszą ulubioną wersję tejże kawy. Gorąco polecamy wszystkim poszukującym kaw o charakterze otulającym!
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 163.00 zł
Kawa ziarnista 88.00 zł
Kawa ziarnista 51.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję