Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

HONDURAS EL TRIUNFO

Region: Copán
Kooperatywa: Aruco
Farmer: Hector Fernando Alvarado
Obróbka: sucha
Wysokość upraw: 1270-1300 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Parainema
Zbiór: luty-marzec 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 87,5
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: jeżyny - wiśnie - jabłka - bakalie
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Honduras El Triunfo powraca po roku przerwy! Udało nam się go zakupić w wyjątkowo korzystnej cenie, więc z największą przyjemnością będziemy się nim z Wami dzielić!
Farma El Triunfo nr 4 jest zlokalizowana w Las Pacayas w pobliżu chronionego terenu u stóp góry Celaque. Zarządza nią Luis Alberto Beltran Alvarado, który po zakończeniu studiów odziedziczył ją po swoim ojcu i postanowił oddać się tradycji uprawy kawy. Luis Alberto lubi nowinki w hodowli kawy i stara się wdrażać je u siebie.
Na farmie przeważa obróbka naturalna z wykorzystaniem tzw. afrykańskich łóż. Obróbka naturalna trwa 3-4 tygodnie i jest jedną z najdłuższych metod a zarazem jedną z najbardziej zdradliwych. Ze względu na wysoką zawartość cukrów oraz fakt iż ziarno schnie w owocu istnieje ryzyko, że rozpocznie się proces fermentacji lub ziarno zacznie pleśnieć - praca tą metodą wymaga wielkiej staranności i uwagi. Za to napary z ziaren poddanych obróbce suchej charakteryzują się bardzo dużą słodyczą. Nie inaczej jest tutaj… Honduras El Triunfo to przede wszystkim charakterystyczna bakaliowa słodycz, której nie spotkaliśmy w żadnej innej kawie. Na gorąco dominują nuty cukrowo-bakaliowe, ale zdecydowanie warto poczekać aż zacznie ona spadać. W średniej temperaturze zaczyna się pojawiać niesamowicie przyjemna i słodka kwasowość bardzo wielu owoców, doskonale balansując napar. Gorąco polecamy jako kawę codzienną, słodką i na tyle interesującą, że prędko się nie znudzi.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa klasycznaKawa klasyczna
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 115.00 zł
Kawa ziarnista 62.00 zł
Kawa ziarnista 36.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję