Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

HONDURAS SAN ISIDRO

PROMOCJA

Region: Celaque
Kooperatywa: ARUCO
Farmer: Javier Armando Romero Melgar
Farma: San Isidro #2
Obróbka: fermentacja beztlenowa (anaerobic)
Wysokość: 1200 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Red Catuai
Zbiór: luty-marzec 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86
stopień palenia: jasny
profil smakowy: czekoladki z likierem owocowym
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Honduras San Isidro jest kawą bardzo nietuzinkową, która od razu zwróciła naszą uwagę. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o obróbce anaerobowej. Dla tego przypadku szczelnie zamknięte worki z wisienkami kawowca układa się jeden na drugim, coś na kształt piramidy. Całość okrywa się dodatkową powłoką zrobioną z nylonu. Owoce pod wpływem ciężaru zaczynają puszczać sok i fermentują, cały proces trwa 91 godzin. Odbywają się stałe pomiary temperatury, kwasowości i zawartości cukru. Tak przetworzone owoce kawowce osusza się w suszarkach solarnych przez 25 dni, by później dać im odpocząć przez miesiąc/dwa i na samym końcu oddziela się owoc od pestki, jaką jest ziarenko kawowca.
Jednoznaczny opis sensoryczny i przekazanie Państwu jak ona smakuje jest czymś, z czym próbowaliśmy się zmierzyć odkąd otrzymaliśmy próbkę. Ciężko nam jednoznacznie wyodrębnić owocowe nuty smakowe. Honduras San Isidro to kawa o lepkim body i czekoladowej słodyczy, do której kontrastuje stosunkowo wysoka kwasowość połączona z nutami fermentacyjnymi. Do nut owocowych zaliczylibyśmy owoce tropikalne, jabłka, białe winogrona, cytryny. Pojawiają się wyraźnie, gdy kawa przestygnie. Całość jest bardzo niejednoznaczna i intrgująca w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kwasowość można dopasować drobniejszym mieleniem na rzecz nut czekoladowych. Jest to propozycja zdecydowanie dla osób poszukujących wyjątkowości oraz nieszablonowych połączeń smakowych.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 120.00 zł
Kawa ziarnista 65.00 zł
Kawa ziarnista 36.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję