Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

INDIE ARAKU 1003N

PROMOCJA

Region: Andhra Pradesh
Kooperatywa:
SAMTFMACS
Mikrolot: 1003N
Obróbka: sucha
Wysokość: 907-1282 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Sln5, Sln7
Zbiór: 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84,75
Certyfikacja zielonego ziarna: Fairtrade, Organic
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: mleczna czekolada - czarna porzeczka - limonka
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kawa w Araku pojawiła się już ponad 100 lat temu. Zmiany na korzyść jakości zaczęły się w 2007 roku po powstaniu kooperatywy SAMTFMACS. Obecnie działa na terenie siedmiu gmin. Kawa z Araku opiera się na bardzo małych gospodarstwach, na których rośnie również pieprz, imbir, kurkuma. Mają Państwo okazję spróbować mikrolotu nr 1003N, na który składa się praca 1320 małych farm z gminy Hukumpeta.
Zbiory są przetwarzane w Araku, gdzie znajduje się w pełni wyposażone do tego miejsce. Służy ono również jako kampus szkoleniowy i jako jedyne w kraju ma certyfikację SCA (Specialty Coffee Association) oferując trening w zakresie baristycznym, zielonego ziarna, palenia kawy, czy też jej parzenia.
Zmiany w podejściu i jakości upraw widać gołym okiem - po wcześniejszym wylesianiu i kawie niskiej jakości nie ma już śladu. Zadbano o edukację wszystkich zrzeszonych członków co poskutkowało poprawą jakości i ilości zbieranych wisienek kawowca. Jest to bez dwóch zdań indyjska kawa segmentu specialty, która w dodatku w ostatnich latach stawia mocno na uprawy organiczne oraz regenerację lokalnej przyrody.
Wisienki do mikrolotu 1003N zostały zebrane ręcznie, gdy były w kolorze ciemnego bordo. Suszone na podwyższonych łożach oraz mechanicznie, nocą zakrywane grubym i bawełnianym materiałem, chroniącym je przez dodatkowym wzrostem wilgotności.
Indie Araku 1003N szczególnie polecamy miłośnikom czarnej kawy w postaci espresso lub americano. W smaku nie przypomina niczego, do czego przyzwyczaiły nas kawy z Indii. Espresso jest lekkie, złożone i owocowe. Słodycz i kremowość mlecznej czekolady równoważy się z delikatnie kwaskowatymi owocami. W ślepym teście raczej powiedzielibyśmy, że jest to raczej jakaś eksperymentalna kawa z Brazylii. Świetnie sprawdzi się zarówno w ekspresie jak i w kawiarce. Z mlekiem smakuje po prostu delikatnie - stąd też polecamy w wersji na czarno.
Do ekspresu kolbowego będzie trzeba zmienić mielenie na dużo drobniejsze - jest to uwarunkowane obróbką, wysokością upraw i kruchością ziarna.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 115.00 zł
Kawa ziarnista 62.00 zł
Kawa ziarnista 35.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję