Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia Blend

Palarnia kawy

InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

INDIE BABABUDANGIRI

Region: Chikmagalur

Wysokość: 1000 m n.p.m.
Zbiory: 2019
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Kent
Obróbka: mokra
punktacja SCA dla zielonego ziarna: 82,50
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: tytoń - orzechy - soczyste pomarańcze - przyprawy
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Z prezentowaną przez nas kawą wiąże się ciekawa historia. Baba Budan był mnichem, który w trakcie podróży do Mekki, blisko 400 lat temu, ukrył i przywiózł nasiona kawowca do Indii. Posadził je w regionie Chikmagalur, przez co okoliczne góry zostały nazwane na jego cześć.
Większość plantacji w Indiach to niewielkich rozmiarów farmy, z wyjątkiem kilku bardzo dużych. Mniej więcej 2/3 zbiorów kawy to Robusta. Indie Bababudangiri to kawa rosnąca w górach przy dużym zacienieniu. Indie były od zawsze związane z przyprawami, i także tutaj nie pozostaje to bez znaczenia. Nieopodal farm kawowych rośnie m.in. kardamon, czy imbir co zdecydowanie czuć w naparze. Pełna nazwa kawy to India Mysore Plantation AA Bababudangiri i uwiodła nas swoją wyjątkowością, oddającą w pełni charakterystykę regionu. Sama w sobie jest dosyć ciężka - stąd też nasz pomysł na trochę jaśniejsze palenie, z naciskiem na akcentowanie delikatnej kwasowości. Finalny efekt to espresso o rześkiej kwasowości pomarańczy, wyraźnych nutach tytoniu z dodatkiem przypraw i delikatną goryczką na finiszu. Kawa w postaci americano to napar o bardzo niskiej kwasowości , gdzie wszystkie inne akcenty składają się na wysoką słodycz. Ziarna o takich nutach smakowych nie mogą nie sprawdzić się w cappuccino, czy latte - i tak też jest w tym wypadku.Gorąco polecamy wszystkim entuzjastom kaw o niskiej kwasowości a także chętnym do eksplorowania nietuzinkowych smaków ziaren kawowca.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 88.50 zł
Kawa ziarnista 48.00 zł
Kawa ziarnista 27.50 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję