Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

INDIE KRISHANGIRI NATURAL (FIL)

Pochodzenie ziaren: Indie

Stan: Karnataka
Farma: Krishangiri Estate
Producenci: Karunya & Himakirthi Gowda
Wysokość upraw: 1500 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabika
Odmiany: Chandragiri, Kent, S795
Obróbka: sucha
Zbiór: 2023
Certyfikacja: Rainforest Alliance
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86,25
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: kiwi - wiśnie - bakalie - słodkie jabłka
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Nie skłamiemy jeśli powiemy, że to najlepsze Indie jakie piliśmy! Nie będzie również przesadą jeśli dodamy, że to prawdziwie owocowa bomba… Bardzo jakościowa kawa, bez wspomagania obróbką beztlenową. Nuty kiwi w kawie z Indii? Punktacja 86 SCA? Jesteśmy równie mocno poruszeni co zafascynowani.
Krishnagiri położone jest na południowym krańcu Indii. Farma należąca obecnie do Himu i jego rodziny graniczy z jednym z najstarszych lasów na świecie - Western Ghats Forests. W samym Krishnagiri kawa uprawiana jest od ponad 150 lat! Himu, jak wielu innych farmerów dorastał wśród uprawy kawy. Do dziś wspomina, że w domu nie było telewizji a jedynie skupiano się na naturze i na uprawach. Jak wielu rówieśników postanowił rzucić się w wir pracy w korporacji, by niedługo później jednak powrócić w rodzinne strony i zająć się swoim dziedzictwem. Jest on jednym z młodego pokolenia farmerów, którzy łączą nabytą wiedzę o kawie z nowymi pomysłami a także z poszanowaniem doświadczenia wyniesionego od starszego pokolenia. Na farmie Krishangiri Estate jest ogromna bioróżnorodność: kilkadziesiąt gatunków roślin a także setki zwierząt, insektów, pszczół m.in. tygrysy bengalskie, oceloty, bilbile, dzioborożce.
Tak jak mówiliśmy Indie Krishangiri Natural to chyba najlepsze Indie jakie piliśmy w przelewie. Jeśli mielibyśmy próbować "na ślepo" z określeniem kraju pochodzenia pewnie byłaby to Nikaragua lub nawet Kolumbia. Napar jest przede wszystkim bardzo czysty i bez charakterystycznych dla Azji nut smakowych. W zamian mamy dużo owoców! Na pierwszy plan wybija się "zielona" kwasowość kiwi oraz wiśnie, kawa ma dobry balans i bakaliowo-waniliowe tło. Po zaparzeniu warto dać naparowi chwilkę na dojście do odpowiedniej temperatury. Jeśli lubicie słodko-owocowe napary - polecamy! Jeśli skreśliliście kawę z Indii - jeszcze bardziej polecamy!
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 179.00 zł
Kawa ziarnista 97.00 zł
Kawa ziarnista 54.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję