Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

INDONEZJA JAVA KAYUMAS

PROMOCJA

Region: Jawa Wschodnia

Kooperatywa: Koperasi Surya Abada Kayumas
Obróbka: mieszana (Giling Basah)
Wysokość: 1000-1600 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: S795, USDA 762
Zbiór: marzec-sierpień 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84
Certyfikacja zielonego ziarna: Fairtrade, Organic
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: kakao - przyprawy - mandarynki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Jawa Wschodnia, to przede wszystkim fantastyczna przyroda, gleby wulkaniczne, las tropikalny. Kooperatywa Kayumas liczy ponad 180-ciu członków, średnia wielkość gospodarstwa to 2 hektary. Kierowana jest przez Panią Siti, cała struktura ma dobrą organizację, zorientowanie na podnoszenie jakości oraz kilka stacji obróbki.
Metoda obróbki giling basah (łuskanie na mokro) jest charakterystyczna dla Indonezji - coś pomiędzy metodą suchą i mokrą. Wisienki kawowca po zebraniu fermentują 24-36 godzin w zbiornikach z wodą, następnie depulper zdziera wierzchnią warstwę owocu i ten jest suszony wraz z ziarnem do poziomu 40% wilgotności. Następnie ziarno jest łuskane i ponownie suszone - najpierw do poziomu 20% wilgotności, a następnie 12-13%. Kawa Indonezja Java Kayumas to ziarno, w którym ścierają się dwa zupełnie przeciwne światy. Przelew to z jednej strony zdecydowane nuty kakaowe, a z drugiej strony mamy do czynienia z żywą kwasowością. To połączenie smaków od razu nas urzekło, warto poczekać aż kawa zacznie stygnąć. Czuć, że jest z Azji, ale ma przyjemny i owocowy twist podczas picia na zimno. Powinna zadowolić zarówno tych, którzy preferują klasyczne smaki, jak również potrafiących docenić złożone kawy.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa wyrazistaKawa wyrazista
kawa klasycznaKawa klasyczna
Kawa ziarnista 95.00 zł
Kawa ziarnista 52.00 zł
Kawa ziarnista 30.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję