Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KAWA BEZKOFEINOWA - BEZKA

[EDIT 11.03.2022 ZMIANA KAWY - PERU]

Bezka to nasza kawa bezkofeinowa. Pod tą etykietą kawy będą zmienne - w zależności od dostępności - ale wszystkie będą mieć pewne punkty zbieżne.
Po pierwsze będą złożone w smaku, nie chcemy by było czuć zdecydowaną różnicę pomiędzy zwykłą kawą, a bezkofeinową. Ich profil ogólny to czekolada i słodka kwasowość owoców. Po drugie obowiązkowo proces pozbawiania kofeiny musi być możliwie najbardziej naturalny. Będziemy głównie korzystać z ziaren obrabianych metodą Swiss Water, która opiera się na cyrkulacji wody i systemie specjalnych filtrów. Bardzo zależy nam na dostarczeniu Wam produktu najwyższej jakości. Proces został opatentowany w Szwajcarii, w 1979 roku przez firmę Coffex. Kawa jest w 99,9% wolna od kofeiny, a jej naturalne walory smakowe zostają zachowane.
Dlaczego kawa bezkofeinowa jest droższa, niż zwykła? Powód jest bardzo prosty - na zwykłe zielone ziarno nakłada się jeszcze sam proces pozbawienia kawy kofeiny oraz dodatkowy transport - jako, że metodę Swiss Water przeprowadza się w jednym miejscu na świecie - w Kanadzie (Burnaby).
Obecną kawą kryjącą się pod Bezką jest Peru G1 Organic. Możemy się po niej spodziewać klasycznych nut dla kaw palonych pod espresso - takich jak czekolada i karmel oraz kontrastującej bardzo przyjemnej kwasowości. Kawa jest złożona w smaku przez co doskonale sprawdzi się i w ekspresie i np. jako parzona w szklance.
Kraj: Peru
Wysokość upraw: 1000-1600 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Caturra
Obróbka: Swiss Water
Zbiór: 2021
Certyfikacja zielonego ziarna: Organic, Fairtrade
Stopień palenia: średni
Profil smakowy: czekolada - karmel - rodzynki - kandyzowane wiśnie
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Espresso najbardziej smakowało nam z przepisu:
Kawa: 16-18g
Waga naparu: 40g
Czas ekstrakcji: 30-31 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 115.00 zł
Kawa ziarnista 62.00 zł
Kawa ziarnista 36.00 zł
  • Wypalona pod:
    Espresso

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję