Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY I CERAMIKA

ZESTAW ŚWIĄTECZNY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KENIA KIGUTHA

Hrabstwo: Kiambu

Farma: Kigutha
Obróbka: mokra
Wysokość upraw: 1700 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: SL-28
Zbiór: październik - grudzień 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 86,5
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: czarna porzeczka - grejpfrut - kandyzowane pomarańcze
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kenia Kighuta to ziarna, po których możecie się spodziewać wszystkiego co klasyczne w kawach z Kenii. Nuty czarnej porzeczki, cytrusów i wysoka kwasowość powinny spełnić oczekiwania każdego kto lubi kawy z Afryki.
Farma Kigutha leży w górach, niedaleko miasta Kiambu. Zostały na niej zastosowane różne rozwiązania wspierające lokalną przyrodę. Deszczówkę wykorzystuje się na stacji obróbki po czym woda przesyłana jest dalej do pobliskiego zbiornika. Żyją w nim hipopotamy, będące w Kenii pod ochroną. Drzewka w początkowej fazie rosną w zacienieniu, co jest dosyć nietypowym rozwiązaniem w skali całego kraju. Zróżnicowana wysokość koron drzew przyciąga ptaki a całość staje się różnorodnym ekosystemem. Obróbka kawy Kenia Kigutha jest klasyczna dla ziaren z tego kraju, czyli mokra, z późniejszym suszeniem na słońcu. Tak jak wspominaliśmy - napar z tych ziaren charakteryzuje się wysoką kwasowością - zdecydowanymi nutami porzeczkowo-cytrusowymi, lepkim body i złożonością smaku.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
Kawa ziarnista 135.00 zł
Kawa ziarnista 72.00 zł
Kawa ziarnista 41.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję