Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KENIA SAMWA SUSAN

Hrabstwo: Trans Nzoia

Kooperatywa: Samwa
Producent: Susan Mwihaki
Wysokość upraw: 1984 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Ruiru 11, SL-28
Obróbka: mokra
Zbiór: 2022
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: biały grejpfrut - papaja - maliny - krówki - lawenda
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kolejna Kenia, po Kenii Rosabella, jaka pochodzi z kobiecego projektu zrealizowanego dzięki kooperatywie Sakami. Ziarno nie ma charakterystycznych nut czarnej porzeczki, ale za to jest bardzo ciekawe, złożone i zbalansowane.
Samwa jest wyjątkowym miejscem położonym w północno-zachodniej części Kenii. Po śmierci swojej mamy - Susan Mwihaki (z wykształcenia doktor nauk medycznych) postanowiła powrócić do korzeni i przejąć pracę na farmie, gdzie się urodziła i dorastała. Susan zaczęła zastanawiać się dlaczego uprawa kawy w regionie nie przynosi oczekiwanych zysków. Postawiła sobie za cel by nie tylko rozwinąć swoją farmę, ale również wspomóc region - w szczególności kobiety, które zajmują się tutaj uprawą ziemi. Dzięki swoim analitycznym zdolnościom Susan szybko doszła do wniosku, że by zwiększyć ilość i jakość plonów musi przywrócić odpowiedni cykl wzrostu drzewek kawowych, wiązało się to również z dosadzeniem nowych. Jej pasja i upór zaowocowały, Samwa z roku na rok sukcesywnie zwiększa swój plon. Susan nieustannie wspiera inne kobiety w regionie, które zajmują się uprawą kawy i rolnictwem szkoląc je i dzieląc się wiedzą i pasją.
Napar z Kenii Samwa Susan z początku jest dosyć słodki i warto dać mu chwilę po zaparzeniu. Przede wszystkim są w nim obecnie nuty białego grejpfruta i karmelu. Lubimy tę kawę za to jak powoli otwiera się i z wysokiej słodyczy wyłania się jej drugie oblicze. Wraz ze spadkiem temperatury naparu do grejpfruta dołącza kwasowość papai oraz malin, a w tle pojawia się delikatna kwiatowość. Warto spróbować parzenia w różnych metodach, gdyż każda z nich pokazuje ją od trochę innej strony.
Kenia Samwa Susan jest również dostępna jako zestaw dwóch Kenii --> KENIA SET .
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 156.00 zł
Kawa ziarnista 85.00 zł
Kawa ziarnista 47.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję