Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KENIA ZAWADI PB

Regiony: Nyeri, Kirinyaga, Muranga, Kiambu
Kooperatywy: Rumukia, Kabare
Wysokość: 1400-1600 m n.p.m.
Zbiory: październik-luty 2019/2020
Gatunek: 100% Arabica
Obróbka: mokra
Odmiana: Bourbon, Kent, SL34, SL28
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 84
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: biały grejpfrut - cytryny - wiśnie - rodzynki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kenia Zawadi PB to mieszanka ziaren peaberry z kilku regionów. Peaberry to bardzo drobne ziarna, ich wyjątkowość polega głównie na tym, że wyrastają pojedynczo - zamiast dwóch standardowych ziaren w wisience drzewa kawowego. Słowo zawadi pochodzi z języka suahili i oznacza podarunek/prezent.
Kawę obrabia się w każdym regionie osobno, po czym spotykają się w tzw. suchym młynie gdzie podlegają mieszaniu i sortowaniu pod względem wielkości ziaren. Odmiana ziaren SL jest wszechobecna w Kenii i jej nazwa pochodzi od Scott Laboratories z lat 30-stych poprzedniego wieku. Odmiany SL28 i SL34 to krzyżówki, które bardzo dobrze przyjęły się na tym terenie. Poszukując interesującej kawy z Kenii wybraliśmy Zawadi PB, gdyż wyróżniała się… słodyczą. Oczywiście ziarna posiadają wyrazistą kwasowość grejpfruta i cytryn przeplataną akcentem wiśni (w zależności od przepisu i zaparzacza), ale na tle innych kaw z Kenii w smaku jest dużo bardziej zrównoważona. Kenia Zawadi PB ma bardzo wiele do zaoferowania i zważywszy na swoją cenę - sądzimy że to pyszna całoroczna propozycja! Jako, że Kenia Zawadi jest słodką kawą - polecamy parzyć ją w wyższej temperaturze 98 stopni i przy grubszym mieleniu - wtedy bardzo dobrze pokazuje charakter tej "cytrusowej" Kenii.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Kawa ziarnista 106.00 zł
Kawa ziarnista 57.00 zł
Kawa ziarnista 33.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję