Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA BURILA

Departament: Valle del Cauca
Farma: La Esperanza
Producent: Café Granja La Esperanza
Obróbka: mokra
Wysokość upraw: 1750-1850 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Colombia, Caturra
Zbiór: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85,25
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: suszone mango - borówki - cytrusy - wanilia
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Przy produkcji tej kawy pomagała znana farma Café Granja La Esperanza z Kolumbii. Zawsze jesteśmy pod dużym wrażeniem wszystkiego co wychodzi z rąk CGLE i nie inaczej jest tym razem. Dużo owoców tropikalnych, borówek oraz słodycz. Ta kawa to prawdziwa przyjemność, myta Kolumbia w rewelacyjnym wydaniu!
Kolumbia Burila pochodzi z regionu Trujillo położonego w zachodniej części Kolumbii. Region ten charakteryzuję się bardzo zmienną pogodą i mikroklimatem dzięki czemu poza stałymi porami zbiorów zdarzają się dodatkowe rzuty pozwalające na dodatkowe zbiory w ciągu roku. Na farmie przykłada się wagę do tego by owoce były zbierane w najlepszym możliwym momencie a następnie pozbawia się je miąższu zanim przejdą proces fermentacji. Pozwala to na rozwinięcie nut smakowych charakterystycznych dla czerwonych owoców oraz wysokiej słodyczy. Następnie poddaje się ją myciu, suszeniu w ściśle określonej temperaturze między 35-45 °C do uzyskania 10,5% wilgotności. Zespół Cafe Granja La Esperanza odpowiada za ścisłą selekcję i dopuszcza tylko te, które uzyskają oczekiwaną jakość. Kolumbia Burila sprawiła nam mnóstwo frajdy podczas testowania. Na pierwszy plan zdecydowanie wybijają się nuty mango oraz borówek, naparowi cały czas towarzyszy głęboka słodycz. Potrzebna jest chwila po zaparzeniu, by można było doświadczyć prawdziwie owocowego oblicza. Pełno tu różności - znaleźliśmy jeszcze m.in. wiśnie, jabłka, pomarańcze, mandarynki. Świetnie sprawdzi się z Aeropressu lub French Pressa. Zważywszy na to ile kosztuje i jak smakuje - szykuje nam się prawdziwa gratka dla kawoszy!
UWAGA!
Do metod przelewowych polecamy mielić trochę grubiej! Ziarno wiele traci przy zbyt długiej ekstrakcji.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 115.00 zł
Kawa ziarnista 62.00 zł
Kawa ziarnista 36.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję