Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA CAFE GRANJA TABI

PROMOCJA

Producent: Café Granja La Esperanza
Farma: Potosi
Obróbka: hybrydowa mokra
Wysokość upraw: 1400-1860 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiany: Tabi
Zbiór: 2021
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 85
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: jabłka - marcepan - mandarynki
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kawy z farmy Café Granja La Esperanza to prawdziwa gratka. Mieliśmy w ofercie Sweet Valley oraz Tres Dragones. Obie miały fermentacyjny twist, więc postanowiliśmy tym razem odkryć przed Wami coś dużo bardziej wyważonego i mniej szalonego od poprzednich propozycji. Napar z Tabi smakuje jak Święta w kubku!
Café Granja La Esperanza to grupa kilku farm skupiająca się głównie na ziarnach najwyższej jakości, specjalizująca się z kawach konkursowych. Historia owej jakości zaczęła się dawno - w 1930 roku, kiedy Israel Correa i Carmen Rosa - wraz z czternastką dzieci - kupili ziemię pod farmę Potosi za… 4000 pesos (wartość 1,15 dolara). Ważną data jest rok 1945, gdyż wtedy notuje się oficjalne powstanie Café Granja La Esperanza. Obecnie na całą grupę składają farmy o nazwach: Potosi, Cerro Azul, Hawaii, La Esperanza i Las Margaritas.
Słowo "tabi" w lokalnym dialekcie oznacza "dobry". Ten rodzaj kawy został stworzony przez Cenicafe - Kolumbijskie Centrum Badań Nad Kawą ok 2000 roku. Tabi powstało przez prace nad trzema rodzajami kawy: Timor, Bourbon and Typica - dzięki temu roślina zyskała odporność na choroby (rdza) a także wyższą jakość. Obróbka hybrydowa myta polega najpierw na fermentacji ziaren bez łuskania (wraz z owocem) przez 24 godziny, po czym dalsza droga jest standardowa dla kaw mytych. Całość wieńczy suszenie mechaniczne. Napar jest niezwykle przyjemny i warto chwilę zatrzymać się nad nim. Słodycz pięknie rozwija się stopniowo w kwasowość jabłek, pomarańczy i mandarynek a wszystkie smaki świetnie przenikają się. Na zimno kawa charakteryzuje się delikatnie kwaskowatym finiszem. Napar jest niejednoznaczny a obecność nut marcepanowo-jabłkowo-cytrusowych sprawia, że jest to idealny towarzysz na nadchodzący czas.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 155.00 zł
Kawa ziarnista 85.00 zł
Kawa ziarnista 50.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję