Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA EL MIRADOR ACETIC

PROMOCJA

Region: Huila
Farmer: Elkin Ferney Guzman Vargas
Farma: El Mirador
Obróbka: acetic natural
Wysokość: 1615 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Catiope
Zbiór: kwiecień-listopad 2020
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 87,75
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: truskawki - marakuja - czarna porzeczka - cukier trzcinowy
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
El Mirador to farma eksperymentalna - na 30ha rosną przeróżne niszowe odmiany: Catiope, Mokka, Tabi, czy Orange lub Pink Bourbon. Elkin Guzman od zawsze był zaangażowany w różne sfery branży kawowej, a jego rodzina świętowała niedawno 70 lat w biznesie kawowym, z czego 12 lat poświęcili na metody obróbki. Poza nietuzinkowymi odmianami kawy od Elkina Guzmana, obrabia się m.in. takimi metodami jak: maceracja węglowa, lactic, acetic natural, natural hydro honey. Wybór konkretnej metody wykorzystuje się do pokazania pełnego potencjału dla każdej z odmian. Mają Państwo możliwość spróbowania niezwykle rzadkiej odmiany Catiope. Elkin zdobył ją lokalnie w Kolumbii - na eksperymentalnej stacji obróbki w Timbio. Jest to skrzyżowanie Caturry z etiopską Heirloom (CATurra - etIOPE). Obróbka acetic natural zaczyna się od napełnienia plastikowych beczek wodą. Woda zostaje natleniona - jest to dobre środowisko do rozwoju bakterii fermentacji tlenowej acetobacter (rodzaj bezwzględnie tlenowych bakterii kwasu octowego przeprowadzających fermentację octową). W takiej wodzie kawa pozostaje przez 10-12 dni, po czym suszy się ją w zacienieniu przez 25-30 dni. Najważniejsze pytanie - jak ta kawa smakuje i po co te eksperymenty? Kolumbia El Mirador Catiope Acetic smakuje jak poncz owocowy. Jest bardzo słodka, bardzo owocowa i nie czuć w niej nut alkoholowo-fermentacyjnych. Idąc tropem krzyżówki ziaren mamy do czynienia częściowo z Etiopią z obróbki suchej oraz Caturry (pochodnej Bourbonu), czyli słodka kwasowość do potęgi. Wyróżniającą się nutą jest świeża truskawka, która ciągnie się aż do finiszu. Za truskawką możemy doszukać się wielu innych owoców - czarnej porzeczki, brzoskwini, marakuji, jeżyny, jabłka, wiśni, pomarańczy. Całość sprawia wrażenie dobrze skomponowanego bezalkoholowego ponczu na bazie herbaty.
W metodach AP/FP kawa jest mniej wymagająca i chyba trochę bardziej nam przypadła do gustu, gdyż filtr nie zatrzymuje tej gęstej słodyczy jaka tkwi w ziarnach Kolumbii Catiope Acetic. Przy metodach przelewowych sugerujemy mielić trochę grubiej. Polecamy również z kawiarki lub fanom jasnego palenia w espresso.
Przepis na espresso:
Kawa: 17-19g
Uzysk: 45-50g
Czas: 34-35 sekund
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 160.00 zł
Kawa ziarnista 88.50 zł
Kawa ziarnista 51.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję