Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

KAWA OMNIROAST

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA EL PLACER GESHA

Pochodzenie ziarna: Kolumbia

Departament: Quindio
Farma: El Placer
Producent: Sebastian Ramirez
Wysokość upraw: 1300-1600 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabika
Odmiana: Gesha
Obróbka: white honey
Zbiór: marzec-maj 2023
Punktacja SCA dla zielonego ziarna: 90
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: trawa cytrynowa - brzoskwinie - jaśmin - miód
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Przygotowaliśmy dla Was aż dwie kawy z topowej farmy El Placer! Drugą z nich jest bardzo wysoko punktowana Gesha. Był kiedyś taki program "Kawa czy herbata?" i po spróbowaniu spokojnie można zadać takie samo pytanie… Polecamy w zestawie Rarytas Duo z szaloną Kolumbią Honey IPA, również z tej samej farmy!
Sebastian Ramirez pochodzi z rodziny, w której uprawą kawy zajmuje się już 4-rte pokolenie. Posiada on ponad 14 lat doświadczenia zarówno w hodowli jak i zarządzaniu farmami, dlatego też został wybrany jako pierwszy do projektu "El Placer". Dzięki jego pracy i zaangażowaniu ruszył projekt, którego celem jest aktywizowanie młodych pokoleń i zachęcanie ich do pracy przy kawie. Obecnie obejmuje coraz więcej mini gospodarstw zlokalizowanych w departamentach Quindio i Huila. Sukcesem projektu będzie nie tylko kawa lepszej jakości, ale przede wszystkim wykształcenie kolejnych pokoleń świadomych plantatorów.
Sebastian Ramirez jest znany ze swojego innowacyjnego podejścia do fermentacji. Spod jego ręki wychodzą prawdziwe perełki i tak też stało się tym razem. Proces zaczyna się od zamknięcia wisienek na 48 godzin w beczkach i obróbce carbonic maceration. Mamy do czynienia również z wariacją na temat honey, więc następnie depulper pozbawia owoce części miąższu i następuje mycie oraz suszenie do poziomu 9-11% wilgotności ziaren. White honey jest bardzo blisko obróbki mokrej, więc można spokojnie podobnie ja w tym wypadku traktować.
Kolumbia El Placer Gesha White Honey to kawa niezwykle czysta, przyjemna I złożona. Dowodem na to jest już zapach ziaren zaraz po zmieleniu - przepięknie zapowiada to co zaraz wydarzy się w kubku. Gesha jest odmianą konkursową, więc można się po niej spodziewać przyjemnej owocowości, kwiatowości, bogatej słodyczy. Obrazowo można byłoby to przedstawić jako herbatę z miodem i dodatkiem trawy cytrynowej oraz brzoskwiń. Kwasowość jest zbalansowana i świetnie łączy się w złożoną całość. Napar jest przy tym delikatnie kremowy. Jeśli piliście już kiedyś mytą Geshę to wiecie czego można się spodziewać i ta nie powinna Was zawieść!
PARZENIE
Jeśli mielibyśmy coś poradzić przy parzeniu, to wyższą temperaturę 95-98 stopni oraz trochę wolniejsze zalewanie. Można również zmielić klik drobniej i nadać wodzie więcej turbulencji poprzez szeroki strumień.
Przechowywanie i przygotowanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu. Zalecane metody przygotowania: metody przelewowe, Aeropress.

Kawa ziarnista 210.00 zł
Kawa ziarnista 110.00 zł
Kawa ziarnista 60.00 zł

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 785 161 778, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję