Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

ZESTAWY PORÓWNAWCZE

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA EL VERGEL GEISHA

Departament: Huila

Farma: El Vergel
Producent: Robinson Rozo
Wysokość upraw: 1920 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Geisha
Obróbka: sucha
Zbiór: 2022
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy: owoce tropikalne - daktyle - borówki - truskawki - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kolumbia El Vergel to prawdziwie rasowa Geisha z Kolumbii! Oferuje wszystko co najlepsze w tej odmianie, a zdecydowanie nie kładzie na kolana pod względem ceny. Gorąco polecamy spróbować!
Robinson Rozo to niezwykle interesująca postać. Jest młodym producentem z otwartą głową, dużym zacięciem i przywiązaniem do szczegółów. Ma już za sobą spory sukces, świat usłyszał o nim w 2020 roku. Wygrał on wtedy lokalny konkurs Huila Magico, który skupia najlepsze kawy z obszaru porównywalnego do województwa. Sama farma nie jest nowa, gdyż istnieje od ponad 30-stu lat, Robinsona wszystkiego nauczył tata. Cały teren ma 68ha, z czego kawowiec zajmuje 15ha. W wielu kolumbijskich rodzinach związanych z produkcją kawy każde z dzieci dostaje kawałek ziemi, na którym sadzi własne drzewka. Na całej farmie są różne odmiany, ale Robinson w swojej części uprawia wyłącznie Geishe. Co więcej - postanowił kupić farmę obok, żeby zasadzić na niej 2000 drzewek odmiany Java.
Kolumbia El Vergel Geisha jest kawą z obróbki suchej. Po początkowej segregacji dojrzałych wisienek w tanku z wodą następuje fermentacja w zamkniętych torbach, która trwa 36h. Końcowym etapem jest suszenie przez 30 dni w czymś na kształt namiotu-szklarni o nazwie marquesina.
Najważniejszym pytaniem jest: jaka ona jest, ta Geisha? Przede wszystkim smak jest wielopoziomowy! Jak każde ziarno z obróbki suchej - dobrze, żeby napar przestygł. Na ciepło wszystko zdominuje smak mlecznej czekolady. Wraz ze spadkiem temperatury pojawi się dużo nut w kolorze pomarańczowym np. owoce tropikalne, suszone mango, pomarańcze. Naparowi towarzyszy delikatna, bakaliowa słodycz. W tle pojawiają się nuty borówek i truskawek. Całość wieńczy bardzo długi i kwiatowy finisz. Celowo nie chcieliśmy używać słowa wiciokrzew, bo jest to zupełnie niepopularna w Polsce nuta smakowa - w angielskich opisach kawowych honeysuckle pojawia się dosyć często. Napar jest słodki, złożony, o owocowym charakterze. Ziarna nie sprawiają problemu z parzeniem. Według nas smakują dużo lepiej z przelewu, niż np. z pressów (Aeropress, french press). Zważywszy na to, że cena paczki kolumbijskiej Geishy oscyluje w granicach 90zł+ gorąco polecamy spróbować!
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelniezamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
Kawa ziarnista 220.00 zł
Kawa ziarnista 118.00 zł
Kawa ziarnista 65.00 zł
Kawa ziarnista 45.00 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję