Zobacz koszyk

Sklep internetowy kawa - Palarnia BlendSklep internetowy kawa - Palarnia Blend
InstagramFacebook

KAWA PRZELEWOWA

AKCESORIA

BON PODARUNKOWY

CZEKOLADA

HERBATY

KAWA DO ESPRESSO

OUTLET

TORBY

  • Ziarna pełne pasji - kawa świeżo palona
  • Palarnia kawy Blend |

KOLUMBIA LA GLORIA

PROMOCJA

Departament: Antioquia
Farma: Finca La Gloria
Farmer:
Omar Javier Serna Restrepo
Wysokość upraw: 2000 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Castillo
Obróbka: mokra
Zbiór: 2020
Stopień palenia: jasny
Profil smakowy:
kwaśne wiśnie - dojrzałe jabłka - miód - nuty kwiatowe
Data palenia: maksymalnie 14 dni wstecz od złożenia zamówienia
Kolumbia La Gloria zajęła miejsce nr 4 w regionalnym konkursie Best of Antioquia. Gloria, to niebo i farma jest blisko niego położona (ok. 2000 m n.p.m.). Kawa ta skrywa prawdziwe piękno, do którego trzeba umieć dotrzeć.
Omar Javier Serna Restrepo kupił 2,5ha farmę dzięki pieniądzom odziedziczonym po swoich rodzicach. Wiedział, że nabywa żyzną ziemię, ale ilość pracy, jaką musiał włożyć by postawić plantację na nogi zupełnie zaskoczyła go. Omar skupił się na analizie mineralnej gleby i nawożeniu jej, tak aby zwiększyć plony oraz poprawić ich jakość. Jego ciężka praca i oddanie opłaciły się, dzięki czemu poza dostarczeniem wysokiej jakości kawy, może on zapewnić wykształcenie swojej czwórce dzieci.
Kawa na farmie zbierana jest ręcznie przez całą rodzinę. W szczycie sezonu Omar i jego dwóch sąsiadów wspierają się wzajemnie, pomagając przy pracy. Po zakończeniu zbiorów duży nacisk kładzie się na przygotowanie do kolejnych.
Wisienki kawowca po zebraniu są sortowane, następnie wędrują do depulpera i ostatecznie fermentują w tanku 36 godzin. Po fermentacji następuje mycieoraz suszenie na patio. Kolumbia La Gloria, to niezwykle intrygujące ziarna. Po zmieleniu wyczuwamy kwiatowość hiacyntów. Napar jest długo słodki i warto poczekać, aż trochę ostygnie - wtedy nuty miodu i kwiatowość balansowana jest kwasowością wiśni oraz dojrzałych jabłek. Wyżej wspomniane kwiaty nie są tak oczywiste jak w Etiopii, mają trochę cięższy posmak - czujemy w niej magnolie. Całość jest dosyć nieoczywista, trochę bardziej wytrawna, ale bardzo nam smakuje.
WAŻNE! Wskazówki parzenia dla Kolumbii La Gloria.
Damy Wam kilka wskazówek, gdyż bez nich wszystkie powyższe odczucia mogą niestety rozminąć się z pewnymi trudnościami. Przede wszystkim GRUBSZE MIELENIE, niż normalnie - dla metod przelewowych!
Jeśli zmielimy kawę tak jak zwykle - otrzymamy słodki i nieciekawy napar. Dla Hario konieczne są minimum 2 zalania po preinfuzji, żeby cały czas był "ruch w filtrze". Kawa z Chemexa wychodzi zdecydowanie najbardziej owocowa, będzie również dobra dla Aeropressu.
Czy warto? Tak!
Bardzo nam posmakowała po 2-3 razach, jak w końcu udało nam się do niej dotrzeć. Nieoczywista, nietuzinkowa, pełna niuansów.
Warunki przechowywania
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i zacienionym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

kawa owocowaKawa owocowa
kawa słodkaKawa słodka
kawa delikatnaKawa delikatna
Kawa ziarnista 132.00 zł
Kawa ziarnista 72.50 zł
Kawa ziarnista 41.50 zł
  • Wypalona pod:
    Przelew

Zmień, jeżeli chcesz zmielić kawę:

Powrót

Kontakt

Palarnia Blend Paweł Żyłka
ul.Wrocławska 3
58-125 Pszenno
Dolny Śląsk

Sklep z kawą przy trasie:
Wałbrzych - Świdnica - Wrocław

info@palarniablend.pl

Telefon

tel. 533 881 208, tel. 609 161 778

InstagramFacebook

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Palarnia Blend, Wrocławska 3, 58-125 Pszenno. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję